Hiina ja Eesti ärimehed kompavad üksteise ettevõtteid

Katre Pilvinski 03. november 2009, 00:00

Arco Vara juhatuse esimehe Lembit Tampere sõnul kohtuti firmaga CCCC First Highway. "Selle firma puhul on tegemist valdusettevõttega, mis tegeleb mitme valdkonnaga, sealhulgas kinnisvara ja ehitusega. Arutasime koostööd laiemalt, et leida ühised huvipunktid. Konkreetsete projektideni me veel ei jõudnud," ütles Tampere.

Hiina rahvusvahelise kaubanduskoja aseesimees Yu Ping ütles, et Hiina äridelegatsiooniga saabus Tallinnasse 60 Hiina ettevõtjat. Ping märkis, et esiteks peavad kahe riigi ettevõtjad üksteist paremini tundma õppima. "See sõltub juba firmadest endist, kui kiiresti nad suudavad aktiivset koostööd alustada."

ASi Silberauto tütarfirma Silvi Autoehituse arendusjuht Kaidu Jalakas sõnas, et tuli esialgu Hiina-Eesti ärifoorumile kontakte otsima. Ettevõte üritab Hiinast leida plastikosade tarnijat. Jalaka sõnul on Hiina tulevikuriik ning eesmärk on mitte ainult odavaid tootmisosi Hiinast tarnida, vaid ka oma toodangut sinna müüa.

Tallinna linnavaraameti juhataja Einike Uri ütles, et kohtus kinnisvaraarendusettevõttega ning esmased kontaktid on sellega loodud. "Nii põgusa kohtumise järel pole võimalik pikaajalisi järeldusi teha, aga kindlasti näevad nad siin potentsiaali." Uri tõdes, et räägiti siiski juba konkreetsemast arenduspiirkonnast. "Me rääkisime Kopli liinidest ning elamuehitusest seal."

Alekon Cargo juhatuse liige ja Railcar tegevdirektor Aleksei Shuba märkis, et kohtub Hiina ühe suurima raudteetranspordivahendite tootja ja eksportijaga ning regiooni ühe suurima ekspediitorfirmaga. "Loodame luua ka uusi kontakte ning leida uusi partnerlussuhteid - enamasti eksportijatega. Omalt poolt plaanime pakkuda kaupade hoiustamist meie terminalis ning nende eksportimist Euroopasse," ütles Shuba.

Hiina metalli töötlemise ja transpordiga tegeleva ettevõtte Sinosteel Coropration tegevjuhi asetäitja Zhong Chen kohtus eile esimest korda Eesti ettevõtjatega. Eestist otsitakse logistikaalast koostööd. "Täna me ei arutanud veel teenuste hindu. Madal teenuse hind pole peamine põhjus, miks me siin oleme - kõige tähtsam on teenuse kvaliteet," märkis ta.

"Hiina asepeaminister Zhang Dejiang on meile külla tulnud eelkõige selleks, et kahe riigi majandussuhteid edendada," ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie. Hiina-Eesti ärifoorumi korraldamise initsiatiiv tuli Hiina poolt. Vaadates Hiina majanduse suurust, meie vahemaad ja seda, mida Eestil pakkuda on, tundub, et potentsiaal ühiseks äritegemiseks on suur, lisas Raie.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing