Suitsuandur on 78 protsendil peredest

03. november 2009, 20:08

Päästeameti tellitud uuringust selgub, et
suitsuandur on olemas 78 protsendil leibkondadest ja kodus suitsetajate arv on
võrreldes mullusega vähenenud ligi kümnendiku võrra.

Kui enne 1. juulit, mil suitsuandur kohustuslikuks muutus oli see olemas 55 protsendil leibkondadest, siis septembrikuu seisuga on suitsuanduriga varustatud kodusid 23 protsenti rohkem.

Suitsuandurit peab vajalikuks 75 protsenti küsitletutest, möödunud aasta sügisel oli vastavaks näitajaks 53 protsenti. Anduri signaali tundis ära 71 protsenti vastanutest.

Võrreldes möödunud aasta sügisega on kodus suitsetajate arv vähenenud 11 protsendi võrra. Neid kodusid, kus eluruumides suitsu ei tehta, on 73 protsenti.

“Tähelepanuväärne on fakt, et sageli on lapsed need, kes pereliikmeid tuleohutusteemadel harivad,” ütleb päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viola Murd. 64 protsenti küsitletutest tunnistas, et tuleohutusalane teave on nendeni jõudnud lasteaias või põhikoolis õppiva lapse kaudu.

Kooliealised lapsed on ka agaramad suitsuanduri kontrollijad. Seadme töökorrasolekut on testnupu vajutamisega kontrollitud viimase kuu aja jooksul 65 protsendil peredest.

Päästeameti tellitud elanikkonna tuleohutusteadlikkuse seire uuring viidi läbi TNS Emori poolt käesoleva aasta septembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 20:08
Otsi:

Ava täpsem otsing