Konkurentsiamet: töötame välja ettepanekuid pensionisüsteemi muutmiseks

05. november 2009, 11:15

Pensionifondi vahetamine, nagu millise iga
teise fondi vahetamine, võiks olla lihtsam praegusest ning kuna
konkurentsiametil on õigus teemasse sekkuda, siis loodab amet veel selle aasta
jooksul välja tulla konkreetsete ettepanekutega.

„Konkurentsiamet on algatanud analüüsi, milleks meil on seadusega õigus ja kohustus, kui näeme, et turg ei toimi,“ ütles Äripäevale konkurentsiameti peadirektor Märt Ots täna toimuval üritusel "Konkurentsipäev 2009". Ettepanekud plaanitakse esitada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning rahandusministeeriumile veel enne selle aasta lõppu.

Ots rääkis, et pensionifondidel võrreldes tavaliste fondidega ei ole erilisi hüvesid, garantiisid, et vara säiliks ning sellest tulenevalt tekib küsimus, miks tavainvestor saab fondi vahetada ning miks on pensionifondi vahetus ülimalt keeruliseks tehtud.

See, et pensionifonde puudutanud huvide konflikti teema on ajakirjanduse vahendusel välja tulnud, näitab, et „pensionifond pole püha lehm“, rääkis Ots. Ta lisas, et pooldab võimalust, kus pensionifondide omanik saaks nö jalgadega hääletada, sest praegu on ju nii, et kui fondist avastatakse näiteks korruptiivne juhtum, siis peab fondiomanik ootama 14 kuud, enne, kui saab fondi vahetada.

Põhjus, et fondide vahel ei tohiks liikumist olla, kuna investeerimine on keeruline ja tavainimene on rumal, pole piisav. „Inimesel peab olema vabadus,“ lisas direktor.

Küsimusele, kas meil täna oleks turule juurde vaja uusi pensionifondide pakkujaid, vastas Ots, et mida laiem on turg, mida rohkem tegijaid, seda enam võidab sellest tarbija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 12:31
Otsi:

Ava täpsem otsing