Lumani abikaasa ärinaistest suurim dividendivõtja

05. november 2009, 15:21

Homme ilmuvas Äripäeva viiendas
dividendimiljonäride edetabelis paikneb ärinaistest kõige kõrgemal kohal
ehituskontserni Nordecon Contractorsi suuromaniku ja Kaubandus-Tööstuskoja
juhatuse esimehe Toomas Lumani abikaasa Liivi Luman, kes on sel aastal
dividendidena välja võtnud 9,8 miljonit krooni.

Üldarvestus jõudis Liivi Lumanist paraku mööda aga koguni kolmkümmend seitse ärimeest.

Naiste arvestus tuli 7,4 miljoni krooniga teisele kohale (üldarvestuses 49) Sirje Kivima, kes müüs möödunud aasta keskpaigas koos kaasaktsionäridega ehituspoeketi Ehituse ABC aktsiaid Isover Saint-Gobain`le maha. Eelmisel aastal võttis Kivima dividendina välja koguni 17,8 miljonit krooni, olles sellega kõige enam dividenditulu teeninud ärinaine Eestis.

Kolmandale kohale platseerus naiste hulgas Play-In Casino grupi omanik Cornelia Schlesinger, kes soovib sel aastal dividendituluna välja võtta 5,95 miljonit krooni. Austerlanna ümber on olnud aastaid saladuse aura. Räägitakse, et ta pole kunagi Eestis käinud ja kahtlustatakse, et on kellegi kasiinoärimehe variisik.

Kokku võtavad selle aasta dividendide TOP sada rahakamat välja 1,13 miljardit krooni, mida on kolmandiku vähem kui aasta eest.

Kogu dividendipotist kümnendik läheb edetabeli võitjale, kes pole Eesti ajalehte veergudel aastaid figureerinud, kellest ei tea midagi koguni kohalikud ettevõtjad ning kelle fotot ajas Äripäev tikutulega mööda Eestit taga.

Sel aastal on dividendide TOPis koguni kümme advokaati, aga ehitussektori ärimeestele pole neil ka sel aastal midagi vastu panna.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing