Gazpromi kasum langes kolmandiku võrra

09. november 2009, 14:09

Maailma suurima maagaasitootja, Venemaa
ettevõtte Gazprom teise kvartali kasum langes 36 protsenti, 192,6 miljardi
rublani (69,8 miljardit krooni), vahendab Bloomberg.

Siiski suutis ettevõte kasvatada müügimahte Euroopasse ja endise Nõukogude Liidu aladest väljapoole 5,4 protsendi võrra kvartal varasemaga võrreldes. Gazprom müüs sellesse piirkonda – mis on ka tema suurim turg – 39,1 miljonit kuupmeetrit maagaasi. Hinnad samas langesid 26 protsendi võrra umbes 281,94 dollarile tuhande kuupmeetri kohta.

"Näeme Euroopas kasvavat nõudlust Venemaa maagaasi järele," hindas Nomura International Venemaa üksusse analüütik Maria Radina. Venemaa gaas oli teises kvartalis oodatust odavam, mis muutis ta Norra ja Alþeeria gaasiga konkurentsivõimelisemaks, märkis analüütik ning lisas, et tavapäraselt teises kvartalis nõudlus väheneb.

Kõrgem müügimaht Euroopasse ei suutnud siiski kodumaise ja endise Nõukogude Liidu alade nõudluse vähenemist korvata. Käive langes 708,3 miljardi rublani, mis aastataguse teise kvartaliga võrreldes märgib 24protsendilist langust.

Gazpromi teise kvartali kodumaine müük langes 47 protsenti, 49,6 miljardi kuupmeetrini võrreldes esimese kvartaliga. Põhjuseks on tavapärasest soojem ilmastik vaadeldavas kvartalis ning ka majanduslangus, mis vähendas nõudlust. Müügimahud kodumaal vähenesid aastatagusega võrreldes kümme protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2009, 14:09
Otsi:

Ava täpsem otsing