Soome paneb valimisannetusele lae

Anu Jõgi 12. november 2009, 16:20

Soome erakonnad said täna kokkuleppele, et parteile tehtud eraviisilistele valimisannetustele pannakse piir 30 000 euro ehk 468 000 krooni juurde, kirjutab YLE Uutiset.

Valimiskampaania summadele see-eest piiri ei panda, nagu mõned parteid, eriti rohelised oleksid tahtnud näha. Kõikide erakondade ja kandidaatide valimisreklaami juures peab olema kirjas selle eest maksja nimi.

30 000 eurost suuremaid annetusi saab anda testamendiga või erakonnaorganisatsiooni sees. Iga partei määraks, mis organisatsioonid tema juurde kuuluvad.

Igast 1500 eurost suuremast annetusest tuleb teada anda, see summa muutus valitsusparteide juhtide nõupidamisel väiksemaks. Ka otse või kaudselt erakonda kuuluvad organisatsioonid peavad oma toetajatest teada andma.

Kandidaat ei või saada toetust riigi või omavalitsuse ametnikult või nende valitsemisalas olevatelt ettevõtetelt või organisatsioonidelt.

Samas leppisid valitsusparteid kokku, et erakondadele antavat toetust suurendatakse ja see kavatsetakse siduda kas palgaindeksiga või tarbijahinnaindeksiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. November 2009, 16:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing