Tallinn jäi loodetud 7 miljonist ilma

Anne Oja 13. november 2009, 00:00

Tallinna halduskohus jättis 10. novembri otsusega rahuldamata Tallinna kaebuse, millega linnavalitsus regressi korras riigilt 6 851 512 krooni ja viivisintressi nõudis.

Tallinna halduskohtusse pöördumist põhjendas linnavõim veendumusega, et eksperthinnangu järgi 16 miljonit krooni maksvate Suva sokivabriku hoonete õigusjärgsele pärijale Olimpiada Lerenmanile kaotatud miljonid peaks hüvitama riik.

Kevadel jõustunud kohtuotsuse järgi tuli rahandusministeeriumil ja Tallinna linnal tagastamata jäetud sokivabriku eest 13,3 miljonit krooni hüvitist välja maksta.

Omal ajal jäeti Tallinnas Kotzebue 1 asunud sokivabriku hoone ja selle juurde kuuluv maa kunagise omaniku Efraim Lerenmani pärijale tagastamata.

Omandireformi käigus erastas vabrikuhooned ja nende juurde kuuluva maa AS Sukktokk, mis praegu kannab Suva nime. Aastaid hiljem otsustas linnavalitsus Lerenmanile osa varast siiski tagastada ning kohustas vabrikut hooned oma bilansist maha kandma ja Lerenmanile andma.

AS Suva seda ei teinud. Ettevõte pöördus kohtusse ja saavutas võidu. Riigikohus leidis samas, et Lerenmanil on õigus omandireformiga tekitatud kahju hüvitamisele ja raha peaks tulema võrdselt nii riigi kui ka linnavalitsuse taskust.

Aastaid kestnud protsessi järel mõistis kohus vanale naisele välja 16 miljoni kroonise hüvitise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing