Korterite hind langeb edasi

Anne Oja 13. november 2009, 21:01

Ehkki 2007. aasta tipuga võrreldes on Tallinna korterite keskmine hind langenud ligikaudu 50%, langeb hind edasi ja müügiperioodid pikeneb veelgi.

Võrreldes hindade tipuga 2007. aasta kevadel on hinnalangus Tallinnas keskmiselt ca 50%. Tehingute arv on langenud ca 55% ja rahaline maht ca 75%. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes tehingute arv 20% ja rahaline maht 50%.

III kvartalis mõõdukas hinnalangus jätkus, kuigi müügipakkumiste hulk vähenes ning tehingute arv ja mahud mõnevõrra tõusid. Lähtuvalt statistikast on keskmised müügiperioodid pikenemas ja pakkumishinnad endiselt languses. Paljud potentsiaalsed müüjad on objektid avalikust pakkumisest eemaldanud kuna ei näe võimalust saada soovitud hinda.

III kvartalis mõjutasid korteriturgu mitmed turu keskmisest oluliselt madalama hinnaga plokktehingud.

Seoses eraisikute kui firmade pankrottide arvu suurenemisega kasvab sundmüüki paisatavate objektide arv.

Kesklinnas on buumi ajal ehitatud korterite pakkumine võrreldes vanemate korteritega oluliselt suurem kui äärelinnas.

Tõenäoliselt alustatakse mõne suurema arendaja poolt lähemate kuude jooksul 2–3 arendusprojektiga kuna ehitushinnad on oluliselt langenud ja mõnedes piirkondades hakkab nõudlus teatud hinnatasemel ületama pakkumist.

Ilmselt kasutatakse selleks oma rahalisi vahendeid kuna pangad ei julge uusi arendusprojekte hetkel finantseerida.

Augustis muutus eluasemelaenude kasv negatiivseks esimest korda viimase 8 aasta jooksul. Euro baasil algab eluasemelaenude reaalintress 3% ja Eesti krooni baasil 7%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2009, 21:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing