BÖRS: USA kappab võimsalt

Silvia Viidik 16. november 2009, 17:45

USA aktsiad on börsipäeva alustanud plussis pärast täna saavutatud tõuse mujal maailma turgudel.

Täna avaldati ka oktoobrikuu jaemüügi tulemused, mis näitasid 1,4protsendilist kasvu. Kui kõrvale jätta autotööstuse müügi kasv, kerkis jaemüük siiski vaid 0,2 protsenti ning jäi sellega alla ökonomistide ootusele 0,4protsendilisest tõusust.

„Loomupäraselt on erakordselt keeruline välja selgitada, kas varade hinnad on nende fundamentaalväärtustega kooskõlas,“ sõnas Föderaalreservi juht Ben Bernanke täna New Yorkis. „Minu jaoks pole see üldse ilmselge, et praeguses USA finantssüsteemis oleks mingeid suuremaid kõrvalekaldeid.“

Tema sõnul hinnangul ootavad USA majandust endiselt eest arvestatavad väljakutsed, aga kõige tõenäolisem tulemus järgmiseks aastaks, on mõõdukas kasv vähendatud inflatsiooniga.

Oma kolmanda kvartali tulemused teatas täna USA suurim autotootja General Motors, mis võttis kvartaliga küll vastu 1,15 miljardi dollarilise kahjumi 28 miljardilise käibe juures. Rahalist positsiooni parandas autotootja 3,3 miljardi dollari jagu ning hakkab tagasi maksma ka USA, Kanada ja Saksamaa valitsustelt võetud laene. General Motorsi aktsiahind on kerkinud 14,1 protsenti 0,64 dollarile.

Maailma suurim naftakompanii Exxon Mobil on kerkinud ligi 2,2 protsenti hinnale 74,05 dollarit pärast seda, kui ajakiri Barron’s kirjutas, et ettevõtte aktsiahind võib järgmisel aastal kerkida 90 dollarini.

Dow Jones tööstuskeskmine on kerkinud 1,40 protsenti, Nasdaq indeks 1,51 protsenti ja Standard & Poor’s 500 aktsiaindeks 1,65 protsenti.

Sektoritest on enim kerkinud toormaterjalid 2,5 protsendiga ja tööstustoodang 2,2 protsendiga.

Kulla detsembrifutuurid on kerkinud 2,01 protsenti ning saavutanud hinna 1139,2 dollarit untsi kohta. Naftafutuuride hind on kerkinud 3,34 protsendi jagu 78,9 dollarile barrelist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2009, 13:34
Otsi:

Ava täpsem otsing