Swedbank ja Kredex tõstsid stardilaenu ülempiiri miljoni kroonini

Katre Pilvinski 17. november 2009, 09:17

Swedbank on koostöös Kredexiga täiustanud alustavate ettevõtete laenuvõimalusi. Ühe suurima muutusena on Stardilaenu maksimaalne summa senise poole miljoni asemel nüüd 1 miljon krooni.

Swedbanki väikeettevõtete osakonna juhataja Krõõt Kilveti sõnul aitab Stardilaen siis, kui ettevõtjal on olemas hea äriidee, kuid mille teostamine nõuab lisaraha või ei leita tagatist. “Stardilaenust on abi eelkõige alustaval ning lühikese krediidiajalooga ettevõttel. Laen võimaldab ettevõtjal maandada ettevõtluse ja laenuga seotud riske, kuna laenu võtmisel tuleb võrreldes tavalaenuga riskida vähem oma isikliku varaga,” selgitas ta.

Kilveti sõnul alustab Swedbankis iga kuu keskmiselt 570 uut ettevõtet, kes avavad pangas konto ja asuvad siin arveldama. „Senini kehtinud Stardilaenu tingimused olid jäigemad ja see võis olla ka põhjuseks, miks ettevõtted olid ettevaatlikumad laenu võtmisel. Muutunud tingimustega peaks olukord muutuma,“ sõnas Krõõt Kilvet.

Tema sõnul on mugavamaks muutunud ka laenamise kord. “Klient võib nüüd oma äriplaaniga pöörduda otse panka ja pank teeb otsuse stardilaenu väljastamiseks. See teeb laenu menetlemise kliendile oluliselt lihtsamaks,“ märkis Kilvet.

Alustav ja kuni 3 aastat (varem 2 a.) tegutsenud ettevõtja või FIE saab taotleda KredExi käendusega stardilaenu kuni 1 000 000 krooni ulatuses. Sellest 500 000 krooni saab kasutada nii investeeringute kui ka käibekapitali finantseerimiseks, poolt miljonit krooni ületavat summat saab kasutada ainult investeeringuteks. Stardilaenu tagatiseks sobib ettevõtja isiklik käendus, mis katab 30-40% laenusummast. Ülejäänud osale annab käenduse KredEx.

Swedbank pakub alustavatele ettevõtetele juurde ka nn stardipaketti: kui ettevõte vormistab esimese arvelduskonto avamisest 6 kuu jooksul arvelduspaketi, sõlmides internetipanga ja deebet-krediitkaardi lepingud, on talle 6 kuu jooksul siseriiklikud Eesti krooni maksed internetipangas tasuta ja deebet-krediitkaart kuuhooldustasuta. Sõlmides koos arveldupaketiga ka kiirteate lepingu on kiirteadete saamine 3 kuud tasuta. Samuti antakse alustavale ettevõttele, kelle arvelduskonto avamisest ei ole möödas üle 6 kuu, võimalus rentida maksekaartide teenindamiseks vajaliku POS-terminali kolmeks kuuks tasuta.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. November 2009, 09:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing