ÄP fototoimetus • 17. november 2009 kell 21:00

MES laenanud üle poole miljardi

MESi peamine põhikirjaline ülesanne on parandada finantsvahendite kättesaadavust ettevõtjatele. MESi finantsjuhi Ardo Nõmme teatel on MES kogu oma tegutsemisaja jooksul andnud laene üle 2,5 miljardi krooni ning MESi 1,5 miljardit krooni tagatist on olnud abiks enam kui 2,7 miljardi krooni laenu saamisel.

"MES oma põhitegevuseks riigieelarvest igaaastaseid eraldisi ei saa ning on isemajandav," iseloomustas Nõmm. MESi sihtkapital on 519,6 miljonit krooni.

Seisuga 30.09.2009 oli MESi laenuportfell 528,4 miljonit krooni ehk 8,8 miljonit krooni suurem sihtkapitalist. Garantiiportfell oli 444 miljonit krooni, mis on alates aasta algusest kasvanud 122,5 miljoni krooni võrra.

"Oleme teinud kõik, et ettevõtjaid raskel ajal aidata. Kahjuks on MESi kapital piiratud ja laenamine toimub vastavalt sellele, kuidas toimuvad laekumised juba väljastatud laenudelt," räägib MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg.

"Koostöös pankade ja teiste finantsasutustega proovime leida lahendusi, mis aitaks hättasattunud ettevõtjatel rasked ajad üle elada. Selliseid võimalusi on viimase aasta jooksul paljud ettevõtjad ka kasutanud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum