Swedbank asutas Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse

Silvia Kruusmaa 18. november 2009, 10:13

Rootsis aastaid tegutsenud Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus saab olema esindatud ka Eestis, Lätis ja Leedus, et aidata tõsta inimeste teadlikkust isiklike rahaasjade juhtimise osas.

Objektiivse ja sõltumatu info ning nõuannete edastamiseks loodud Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus (Institute of Private Finances) on Rootsis tegutsenud juba üle 50 aasta. Eestis plaanib Teabekeskus alustada praktilist tegevust järgmise aasta alguses, teatas pank.

„Meie eesmärgiks on toetada inimesi majandusalaste otsuste tegemisel ja suurendada teadlikkust rahaasjade juhtimisest kõigil Swedbanki koduturgudel,” ütles Swedbanki Eesti peadirektor Priit Perens. „Teabekeskuse ülesandeks on analüüsida eraisikute ja perede rahalisi seise mõjutavaid tegureid ning harida inimesi laenude, maksete, säästmise ja rahaasjade turvalisuse osas.“

Teabekeskus töötab eraldiseisvana panga igapäevategevusest ning tegutseb eesmärgiga pakkuda võimalikult neutraalset infot inimeste rahandusalaste teadmiste täiendamiseks. Rahaasjade Teabekeskuse juhatajana asub Eestis tööle Piret Suitsu, kellel on mitmekülgsed kogemused tööst pangas - alates noortesegmendi juhtimisest kuni personali arenduseni.

Suitsu sõnul võimaldavad suuremad teadmised peremajandusest ja pangateenustest inimestel leida näiteks sobiva tasakaalu säästmise ja laenamise vahel.

„Üheks meie töö vormiks saab olema arutelude ja koolituste korraldamine koostöös haridus- ja tarbijaorganisatsioonidega, kus osaleksid ka Balti riikide rahanduseksperdid. Miks mitte võiks peremajanduse teemad olla tulevikus ka koolide õppekavas,“ lisas ta. Teabekeskuse tegevustest hakkame andma avalikkusele jooksvalt infot, lubas Suitsu.

Piret Suitsul on enam kui 16aastane töökogemus pangandusvallas. Ta on töötanud jaepanganduses klienditeenindajana ja kontorijuhina, juhtinud müüki ja tootearendust ning töötas viimased kolm aastat personali arendusspetsialisti ja koolitajana. Piret Suitsul on magistrikaad sotsiaalteadustes (TLÜ) ning majanduses (TTÜ).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. November 2009, 10:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing