BÖRS: Aasias miinuseks Jaapan, plussiks Singapur

Romet Kreek 19. november 2009, 09:40

Jaapani ettevõtete plaan emiteerida täiendavaid aktsiaid, mis lahustavad olemasolevate aktsionäride osalusi, mõjus Jaapani aktsiaturgule negatiivselt.

Mitsubishi UFJ Financial Groupi aktsia hind langes 3,1 protsenti ja Nomura Real Estate Residential Fundi oma 7,8 protsenti, kuna täideti avaldus emiteerida täiendavaid aktsiaid.

Seevastu Singapuri majandusele prognoosis kaubandusministeerium 2010. aastaks kolme kuni viie protsendist majanduskasvu. Mis on hea majandusele, on ka hea pankadele. Union Business Banki aktsia tõusis 2,5 protsenti, Singapuri aktsiaturu liikumisi kajastav Straits Times indeks aga 1,2 protsenti.

„Kõik mida näete, on väga Jaapanis kinni,“ lausus Bloombergile AMP Capital Marketsi strateeg Nader Naeimi. „Kõikjal Aasias on tugev kasvuprofiil, kuid Jaapanil on jätkuvalt palju pikaajalisi strukturaalseid teemasid, mis vajavad lahendamist.“

Jaapani aktsiaturg langes 1,3 protsenti, 9549,47 punktile, kui võtta aluseks Nikkei 225 indeks.

Mitsubishi UFJ soovib emiteerida triljoni jeeni ehk 11,2 miljardi dollari eest uusi aktsiaid, kuna regulaatorid nõuavad pankadelt kapitali tugevdamist vältimaks järgmist finantskriisi. Aktsia hind langes 3,1 protsenti, 469 jeenile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. November 2009, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing