Swedbanki ekstöötaja siseinfo kuritarvitamise kahtluse all

Kadri Paas 23. november 2009, 00:00

Anton Uustalu on Narva Pähklimäe Gümnaasiumi vilistlane. Kooli ajal oli ta nutikas poiss, käis ühelt reaalainete olümpiaadilt teisele. 2002. aastal pürgis toona Res Publica ridadesse kuulunud toonane TTÜ tudeng Narva linnavolikokku, sai 19 häält ja jäi volikogust välja. Mullu 1. jaanuarist on noor mees parteitu. Mõni aeg tagasi jäi ta ilma ka töökohast Swedbank Eesti peakontoris, kus töötas kliendisuhete osakonnas.

Ametlike allikate suud sulguvad, kui küsida Anton Uustalu, Eesti Telekomi siseinfo abil tehtud aktsiatehingute ja mehele esitatud siseinfo kasutamise kahtlustuse kohta.

Swedbank Eesti peadirektor Priit Perens nentis Äripäevaga rääkides, et tema lauale ei ole Põhja politseiprefektuurist ega ringkonnaprokuratuurist ühtki teadet Anton Uustalu kinnipidamise kohta jõudnud.

Samas kinnitas ta, et Uustalu - üks umbes 1000st Swedbank Eesti keskkontori töötajast - oli nende juures ametis veel hiljaaegu, kuid praeguseks on lahkunud.

"Ta lahkus poolte kokkuleppel," mäletas Perens.

Kas Perens ei taha öelda, et Swedbanki endine töötaja on siseinfo kasutamise kahtlustuse saanud, või ta ei tea seda?

"Uurimise huvides on prokuratuur ainuke, kes saab siin infot anda," ütles Perens mornilt.

Põhja ringkonnaprokurör Maria Sutt ütles, et teine Antoniga samal ajal siseinfo kasutamise kahtlustuse saanud endine pangatöötaja Dmitri (29) lasti eelmise kolmapäeva hommikul, umbes ööpäev pärast kinnipidamist koju.

Uustaluni jõudmisest, tema osalusest arvatavas kuriteos ja võimalikest suhetest Dmitri Vassiljeviga, kes hiljuti samuti samalt prokurörilt siseinfo kasutamise süüdistuse sai, ringkonnaprokurör Sutt ei räägi.

Anton sai vabadusse neljapäeva hommikul. Ta vastas Äripäeva telefonikõnele.

Küsimuse peale, milles prokuratuur teda kahtlustab, vakatas noormees vaid hetkeks. Vabanemise päeval ta enda väitel rääkida ei saa, kuid lisab, et saab reedel vestelda.

"Ma helistan teile ise. Ma ei saa täna rääkida. Mul on täna üks kohtumine," ütles ta, hääles kannatamatus.

Reedel Uustalu Äripäevale ei helistanud. Samuti ei vastanud ta kõnedele.

Kuigi Anton Uustalu Äripäevaga rääkima ei soostunud, võtab ta vastu Akadeemia tee 38 majast helistatud telefonikõne, mille tegi üks sealne ühistu juhatuse liige.

Uustalul on endises ühiselamus 11,9 m2 tuba, mille eest on juba mitu kuud maksmata. Toakese hüpoteek on SEB kasuks 1,43 miljonit krooni. Kui Uustalu kuuleb, et on tekkinud maksete võlg, teeskleb ta esmalt teadmatust, millisest korterist on jutt. Kui juhatuse liige talle asja selgitab, katkestab aga kõne.

Uustalu oli neli aastat sama kortermaja ühistu juhatuse esimees. Ühistu juhatuse praegune liige märgib, et Antoni valitsemisperioodi tegemiste kohta plaanib ühistu uus juhatus - Uustalu ja tema kaks kolleegi võeti suvel maha - auditi tellida.

"Kahtlustame tõsiselt, et poiss võis kõrvale panna. Tema tegemiste kohta ei ole mitmeid dokumente säilinud. Ta otsustas kõik asjad ise, ei arutanud kellegagi ega küsinud midagi. Omapäi avas ta ka ühistule tähtajalise hoiuse ja paigutas sinna 230 000 krooni. Milleks, on siiani segane," rääkis majaelanik.

Ta rõhutas, et kui auditist selgub midagi kriminaalset, pöördub ühistu kindlasti politseisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing