BÖRS: pidu kestis vaid päeva

Romet Kreek 24. november 2009, 09:43

Korraliku tõusu sai näha Aasias vaid viivuks. Täna tulid jaapanlased riigipüha järel tööle ja kohe tekkisid probleemid – deflatsioon ja pankade kapitalikaasamised. Hiina aktsiaturg kukkus kolm protsenti.

Hiina aktsiaturg tegi kolme kuu suurima päevase kukkumise.

„Aktsiate hinnad on tõusnud nii kiiresti, et tulemused peavad veel järele tulema,“ lausus Franklin Templeton Sealand Fund Managementi fondijuht Xu Lirong Bloombergile. „Tänane langus ei muuda tõusutrajektoori. Majanduse taastumine on pöördumatu.“

Hiina aktsiaindeks CSI 300 langes 3,2 protsenti.

Jaapani aktsiaturg langes ühe protsendi, jäädes täielikult ilma muu maailma aktsiaturgude eilsest tõusust.

Ajalehe Nikkei andmetel valmistavad Jaapani pangad ette aktsaipakkumiste uut ringi. Spekuleeritakse, et tõusva päikese maal kiireneb deflatsiooon. 20. novembril teatas Jaapani valitsus, et riik on esmakordselt viimase kolme aasta arvestuses deflatsioonis.

„Puuduvad plaanid, kuidas saada hakkama deflatsiooniga," ütles Nomura Holdingsi analüütik Masahiko Sato. „Jaapanile omased negatiivsed faktorid tõmbavad turgu alla.“

Japan Airlinesi aktsia hind kukkus 8,4 protsenti, kuna Mitsui müüs osaluse hädas lennukompaniis. Aktsia maksis 87 jeeni.

Aktsiaturgudest langesid enam kui protsendi ka Hongkong, Vietnam ja Sri Lanka. Tõusvate turgude loetlemiseks jääb isegi ühe käe sõrmedest üle. Kerkisid Taiwan, Filipiinid ja Pakistan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 09:43
Otsi:

Ava täpsem otsing