BÖRS: USA kukub

Tarvo Vaarmets 24. november 2009, 15:32

USA peamised indeksid liiguvad täna avaldatud oluliste majandusnäitajate taustal allpool eilseid sulgumistasemeid.

Standard & Poor's/Case-Shilleri kahekümne suurema metropoli koduhinnaindeks kasvas septembris 0,3%, sealjuures augustiga võrreldes kallinesid kodude hinnad 11 metropolis. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga, on hinnad aga 9,4% odavamad, mis on väikseim näitaja alates 2008. aasta jaanuarist.

Tarbijakindluse indeks kosus üllatuslikult eelmise kuu 48,7-lt aga 49,5-ni.  Vaatamata kindluse kasvule on ameeriklased endiselt mures tööturu pärast, mis hoiab ka tarbimist tagasi.

Täna avaldati ka üle vaadatud maailma suurima majanduse kolmanda kvartali kasvunumber. Kui esmaseks majanduskasvuks pakuti 3,5%, siis tegelik number oli 2,8%. Sellele vaatamata on tegemist kiireima edenemisega alates 2007. aasta kolmandast kvartalist. Kasvukvartalile eelnes teatavasti neli miinuskvartalit. Ökonomistid prognoosisid tõusuks 2,9%.

Oma kolmanda kvartali ootustele vastanud tulemused avaldas eile hilisõhtul Hewlett-Packard, märkides, et majandus on endiselt küll väljakutsuv, kuid samas võib märgata juba ka taastumissignaale.

Dow Jonesi tööstuskeskmine liigub 0,4% allpool eilset taset, Standard & Poor's 500 on 0,3% langenud ning tehnoloogiaindeks Nasdaq kaupleb 0,6%-lises miinuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 19:43
Otsi:

Ava täpsem otsing