Anne Oja • 24. november 2009 kell 21:00

Läti firma seljatas esimeses astmes Gildi

Gild kandis Nibre Enterprises Coroprationi nimel Nafta Latvijas Naftas Tranzitsi pangaarvele 15 miljonit dollarit, märkides selgitusse "tagasimakse 06/10/25 vara haldamise leping". Samal ajal kadus väärtpaberikontolt 49% Ventspils Nafta aktsiaid.

Latvijas Nafta väitis kohtule, et nad pole mingit vara haldamise lepingut sõlminud, mille põhjal oleks saanud neile kuulunud Ventspils Nafta aktsiad müüa. Kui firma palus Gildil tehingu aluseks olnud dokumente ja lepinguid näidata, keeldus Gild pangasaladusele viidates neid andmast.

Gildi Financial Advisory Servicesi kommunikatsioonijuht Kadri Kütt vastas kõikide Äripäeva küsimuste peale lühidalt: "Kaebame otsuse edasi ja seetõttu pooleliolevat kohtuasja lähemalt ei kommenteeri."

Maakeeli võiks kommenteerida toimunut nii. Teie firma kontole laekub 180 miljonit krooni kummalise selgitusega. Loomulikult tunnete huvi, mille eest on teile selline summa üle kantud. Ülekande teinud lugupeetud investeerimisühing aga vaikib. Lisaks avastate, et teie firma väärtpaberikontolt on kadunud suur hulk börsil kaubeldava äriühingu aktsiaid väärtuses üle 250 miljoni krooni. Küsite veel kord- tulemusteta. Siis pöördute kohtusse, mille peale saate lugupeetud investeerimisühingult lakoonilise kirja, kus teatatakse, et tegelikult kanti see summa üle hoopis teile tundmatu Briti Neitsisaarte ühingu ja teie vahel sõlmitud lepingu täitmiseks. Samal ajal on sama Briti Neitsisaarte ühing saanud juba nimetatud börsifirma aktsionäriks ning omab täpselt sama palju aktsiaid, kui teie kontolt kadunud on. Teie Briti Neitsisaarte ühinguga lepingut sõlminud ei ole.

Hetkel kuum