Swed tasub PDFi osaku väärtuse vahe 7. detsembril

Kaisa Gabral 25. november 2009, 14:35

Swedbank Investeerimisfondid taastab III kvartali jooksul toimunud Swedbank Private Debt Fondi (PDF) osaku puhasväärtuse muutuse nii pensionifondidele, kui ka võrdse kohtlemise printsiibil teistele fondi klientidele 7. detsembril.

Pensionifondide puhul kajastuvad tehingud 30. novembri puhasväärtuses, kuid kõik nimetatud arveldused toimuvad 7. detsembril, teatas pank.

Swedbank Investeerimisfondide juhatuse esimees Agnes Makk ütles, et fondid käituvad vastavalt juba avaldatud kokkulepetele ning kõik investorid on juba saanud personaalse teavituse. "Neile investoritele, kes väljusid fondist 6.oktoobril, maksame 30. juuni ja 30. septembri tagasivõtmishinna vahe. Neile, kes otsustasid fondi jääda, tegime pakkumise müüa oma osakud Swedbank Investeerimisfondidele 30. juuni tagasivõtmishinnaga,” selgitas Makk.

Pensionifondide klientide jaoks tähendab puhasväärtuse taastamine seda, et nende fondiosaku väärtus tõuseb ja tänu sellele suureneb ka pensionivara väärtus. Tegemist ei ole rahalise hüvitusega. Osaku puhasväärtuse tõusust saavad osa ka need kliendid, kes on teinud avalduse pensionifondi vahetamiseks.
 
„Otsus sai tehtud soovist võtta arvesse kõrgendatud ootusi turuliidrile ja see väljendab meie head tahet klientide finantshuvide kaitsmisel ja võrdsel kohtlemisel. Arvestasime siinjuures nii Swedbank Investeerimisfondide olulist rolli Eesti finantssektoris kui ka vastutust fondidesse raha paigutanud klientide ees,“ selgitas Makk otsuse tagamaid.
 
28. septembril 2009 langes Swedbank Private Debt Fondi osaku väärtus 21,19%. Langus oli tingitud sellest, et fondiosaku väärtuse arvutamise reeglitest lähtuvalt hinnati ümber ettevõtete võlakirjad, mille lunastustähtaeg oli möödas ning mis jäid lunastamata. Private Debt Fondi järsust allahindlusest said osa ka Swedbanki enda pensionifondid, kus juuni lõpu seisuga oli PDFi osakaal 3-5 protsenti. Oktoobris otsustas Swedbank Investeerimisfondid avalikkuse usalduse taastamiseks tasuda PDF-i investoritele (sh pensionifondidele) vahe, mis oli tekkinud fondi osaku puhasväärtuse langusest III kvartali jooksul. Swedbanki pensionifondides on 300 892 klienti ja omame 50,9 % kogu turust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2009, 11:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing