Börsikommentaar: kuld kroonis rekordkõrgel

Katariina Krjutškova 26. november 2009, 09:18

Kui kulla hinnarekordid on juba igapäevaseks muutunud ja uudis oleks see, kui kuld ei tee dollarites rekordit, siis Eesti Panga ametliku päevakursi järgi ei ole kuld Eesti kroonides nii kallis kui eile varem olnud.

Unts kulda maksis eile 12 256,40 krooni. Kuna ametlik päevakurss fikseeritakse päevas vaid kord, siis kajastab see antud momendi võrdluses rekordit. Pannes kulla hinna kroonidest eurodesse, maksnuks kuld 783,33 eurot. Kui vaadata Bloombergi terminalis kulla hinnagraafikut, siis selgub, et päevasisene kulla hinna rekord siiski püsis. 20. veebruaril maksis väärismetall 788,45 eurot.

Kulla hinna mõjurites röögatuid muutusi ei olnud. Dollar nõrgenes. Investorid spekuleerisid, et kulla hind tõuseb ja keskpangad võivad suurendada kullaoste. Eile muutus spekulatsioon veidi konkreetsemaks - isegi kui sellel ei pruugi alust olla. Nimelt olevat India keskpank huvitatud täiendavatest kullaostudest. Pani ju hiljuti kulla hinna hüppama just uudis, et India keskpank ostis IMFilt 3. novembril 200 tonni kulda. Riburada pidi on sama piirkonna maade keskpangad ka kulda ostnud.

Edasi saad lugeda artiklit Äripäeva paberväljaandest SIIT. Selleks vajaliku päevapileti saad osta SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2009, 09:18
Otsi:

Ava täpsem otsing