Reval Hotels laienes Peterburi

Indrek Kald 26. november 2009, 15:05

Reval Hotels avab täna esimese hotelli Venemaal Peterburis. Sealne Reval Hotel Sonya on loodud inspireerituna Fjodor Dostojevski romaanist "Kuritöö ja karistus".

Reval Hotel Sonyas on 173 tuba, mis on jaotatud nelja kategooriasse: "Südametunnistus", "Halastus", "Taassünd" ja "Ego". Kui "Südametunnistus" kategooria esindab standardtube, siis "Ego" on sviit, mille kujundamise aluseks on võetud Raskolnikovi soov saada Napoleoniks, kes troonib enda kõrgeimal tasemel.

"Oleme uued tulijad Vene hotelliturule ning otsustasime luua venepärase hotelli, kus on tugev Peterburi ja selle ajaloo joon," sõnas Reval Hotelsi juhatuse esimees Heikki Vanhanen.

Reval Hotelsi teatel on Dostojevski romaanist inspireeritud mõju märgata kohati otse ja kohati märkamatult: mööbel, värvid, mustrid, kunst – kõik on valitud hoolikalt tabamaks venepärast elavat ning loomingulist õhkkonda.

Igal hotellitoa uksel on erinev uksesilt koos ühe kindla lausega erinevatest "Kuritöö ja karistus" romaani osadest. Laused on nii vene kui ka inglise keeles.

"Reval Hotel Sonya on üks põnevamaid projekte, milles oleme kaastööd teinud,” sõnas Rootsi konsultatsioonifirma Stylt Trampoli loovdirektor Erik Nissen Johansen. "Tänu kirjanduslikule pärandile läbi suurepärase Vene kirjaniku, on sellel hotellil eriline aura, mis annab tõelise tunde Peterburist. Transformatsioon oli tähtis teema Fjodor Dostojevskile ning see on joon, mis inspireeris kogu disaini Reval Hotel Sonyas," rääkis ta.

"Vürtsitades seda ootamatu, kuid tuttavlikuga, lõime erakordse atmosfääri ning leidsime ainulaadse positsiooni Peterburi hotelliturul," sõnas hotelli tegevjuht Juris Zudovs.

Hotellitoa hind ilma hommikusöögita algab 4140 rublast ehk 1502 kroonist. Reval Hotel Sonya ehitise suurus on 8200 m².

Reval Hotelsi ketti kuulub kolm hotelli Riias, üks Vilniuses ja üks Kaunases ning kolm Tallinnas. Reval Hotel Sonya on keti esimene hotell Venemaal.

Reval Hotels omanikuks on Norra kinnisvarafirma Linstow AS, mille omanikule AWILHELMSEN ASile kuulub ka maailmas suuruselt teine luksuslaevu haldav ettevõte Royal Carribean Cruisline.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. December 2009, 16:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing