Almunia ja IMF tunnustasid Läti valitsuse jõupingutusi

Sirje Rank 27. november 2009, 11:00

Nii Euroopa Komisjon kui IMF avaldasid täna toetust Läti valitsuse jõupingutustele tuleva aasta eelarvekava kokkupanekul, mis võib parlamendis viimasele lugemisele minna 1. detsembril.

„Mul on hea meel Läti valitsuses sündinud kokkuleppest 2010. aasta eelarveseaduse muudatuste osas,“ ütles Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin Almunia täna tehtud avalduses.

Almunia ütles, et ootab Läti parlamendilt 1. detsembril eelarvekava heakskiitmist. „2010. a eelarve eelnõu täidab eesmärgi vähendada defitsiiti 500 miljoni lati võrra, tehes seda nii avaliku sektori kui laiemalt kogu majandust hõlmavate reformide kaudu,“ tsiteeris Almuniat agentuur Bloomberg.

„Valitsuse tegevus on oluline samm, et kasvaks rahvusvaheline usaldus Läti valitsuse suutlikkuse suhtes majanduskriisist põhjustatud probleemidega toime tulla,“ ütles Almunia.

Eraldi avalduses märkis Rahvusvaheline Valuutafond IMF, et kõnelused Lätiga tuleva aasta eelarve üle on olnud tulemuslikud.

„Me toetame valitsuse erakorralisi jõupingutusi kriisist väljapääsemiseks,“ teatas IMFi esindaja Lätis David Moore täna tehtuid avalduses. „Esmane eesmärk on aidata Läti elanikel halvemast üle saada ning viia riik kiirema kasvu ja toibumise kursile,“ lisas ta.

Tuleval nädalal on Lätis nii IMFi kui Euroopa Komisjoni esindajad, et analüüsida 7,5 miljardi euro suuruse abilaenu tingimuste täitmist.

Läti majandus kahanes kolmandas kvartalis aastatagusega võrreldes 18,4%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. November 2009, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing