Keskerakonnal pole võla tasumise täpset plaani

Katre Pilvinski 27. november 2009, 11:43

Järgmise aasta lõpuks tahame kindlasti kohalike valimiste võlga tasuda, loodame annetajatele ning riigieelarvest tulevatele vahenditele, sõnas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Keskerakonna kohalike valimiste aruande järgi on erakonnal tasumata arveid valimiskampaania eest kokku üheksa miljoni krooni eest. Kampaania maksumuseks oli 10,99 miljonit krooni.

Toobal tõdes, et Keskerakonnal pole varem nii suurt valimisvõlga olnud, kuid võla tasumiseks on kaks lahendust. "Loodame, et leidub neid inimesi, kes toetavad Keskerakonna tegevust ja annetavad erakonnale raha ja teine pool on riigieelarvest tulevad vahendid," rääkis ta.

"Eks me peame oma püsikulusid kokku tõmbama ja ikka püüame esimesel võimalusel võlad tasuda, mitmeid võlgu ajatada või graafikuid koostada ja nende järgi maksta," lisas peasekretär.

Toobal tõdes, et kui majanduses on keeruline olukord, siis on sama seis ka võimalikel annetajatel. "Eks on juba sel aastal vähem annetatud kui varasematel valimiste aastatel. Olukord on kindlasti keerulisem kui tavapärastel headel aegadel valimised olid," märkis ta.

Peasekretär lisas, et kohalike valimiste võlgadest tahaks vabaneda enne ettevalmistusi 2011. aasta riigikogu valimisteks kevadel. "Riigikogu liikmete palgalangus tuleval aastal mõjutab kindlasti ka, kuna meil on põhikrjas, et riigikogu liikmed maksavad 7% enda brutopalgast ehk siis sealt on laekumisi vähem, aga püüame hakkama saada," ütles Toobal.

"Järgmise aasta lõpuks tahame kindlasti võlga ära tasuda. Võlgnevust saab tasuda annetajate ja oma püsikulude kokkutõmbamise arvelt," lisas ta.

Kärbete plaani hakatakse Toobali sõnul arutama selle aasta lõpus ja järgmise alguses, siis kui erakonna eelarvet hakatakse koostama. Summa suurust, mida erakonnal oleks vaja kärpida, ei osanud ta veel öelda. 

Riigikogu pressisekretäri Margit Liivoja kinnitusel parlamendiliikmete palk tuleval aastal langeb. "Kuna statistiline keskmine langeb ja riigikogu järgmise aasta palk pannakse paika eelmise aasta viimase kvaratali palga järgi, siis karta on et see järgmisel aastal langeb," märkis ta.

Liivoja lisas, et riigikogulaste palk muutub alles märtsist, kuna kvartaline lõik jääb sisse. Riigikogu lihtliikme palk on nelijakordne Eesti statistiline keskmine palk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. November 2009, 11:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing