Soomes hakatakse näitama sarja"Tuulepealne maa" 

Kaisa Gabral 27. november 2009, 14:57

Yleisradio ja Eesti Rahvusringhääling sõlmisid lepingu telesarja "Tuulepealne maa" näitamiseks YLE Teema kanalil 2010. aasta kevadel, alates 26. märtsist.

Initsiatiiv sarja hankimiseks tuli Yleisradio programmitellijalt Mari Koivuhovilt, kelle sõnul olid tema poole pöördunud Soome televaatajad, kes juhtusid sarja nägema ETVst. Saanud kirja soomlaselt, kellele sari väga meeldis, palus Koivuhovi ETV-lt koopiat ja pärast "Tuulepealse maa" äravaatamist kinnitas soovi seda YLE Teema kanalil näidata, teatas rahvusringhääling.

"Meil on erakordne võimalus tutvustada soomlastele Eesti ajalugu. Usun, et läbi "Tuulepealse maa" mõistavad nad meie mõtteid ja tundeid kasvõi näiteks Venemaa suhtes palju paremini. Kõik ei loe ju kindlasti läbi mõnd Eesti ajalooraamatut, ses mõttes on telesari palju suurem võimalus soomlasteni jõuda," ütles ETV lavastuslike saadete toimetuse juht Gerda Kordemets.

12osalise draamasarja „Tuulepealne maa“ tegevustik toimub põhiosas Eesti esimese iseseisvusaja aastail (1917-41) ja kajastab Eesti riigi sündi, eneseotsinguid ning iseseisvuse hävimist Teise maailmasõja käigus. Kõike seda näidatakse läbi konkreetsete inimsaatuste.

Loo keskmes on kaks perekonda, Läänemaal asuva Roo kaluritalu pere ja Tallinna prominentse advokaadi Kallase perekond. Neist omakorda keskseimad on Toomas Roo ja Indrek Kallaste, põlvkonna- ja koolikaaslased ning Vabadussõja relvavennad. Ülekantud mõttes kajastavad nende elusündmused, mehekssaamine, perekondlikud probleemid jm Eesti ühiskonna elukäiku kahe maailmasõja vahelisel ajastul.

Sarja osades on Märt Avandi, Rasmus Kaljujärv, Mirtel Pohla, Evelin Pang, Tõnu Oja, Anne Reemann jpt. Stsenaristid on Mihkel Ulman ja Lauri Vahtre, operaatorid Mait Mäekivi ja Kristjan-Jaak Nuudi, režissöör Ain Prosa. Tootis selle firma BEC.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2009, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing