Tänasest maanteedel kiiruskaamerad 

Kaisa Gabral 27. november 2009, 10:42

Tänaseks on kõik Tallinna-Tartu maantee 16 kiiruskaamerat paigaldatud kabiinidesse ning mõõdavad mööduvate sõidukite kiirust.

Kiiruskaamerate sekkumiskünnis testperioodil on seatud kiirusele 97 km/h, menetlust kiiruse ületamisele esialgu ei järgne, teatas maanteeamet.

Oktoobri ja novembrikuu jooksul läbi viidud mõõtmistulemused näitasid, et keskmine kiirus kiiruskaamerate alas oli 85,5 km/h. Kõikides kabiinides on viimaste kuude jooksul vähemalt korra olnud kaamera sees ning töötanud. Siiani on kaamerad pikemat aega olnud kahes kabiinis, alates tänasest on kaamerad kõigis kabiinides korraga.

Pildistamise ajal on näha kiiruskaamera punase välklambi sähvatust, mis on juhile signaaliks selle kohta, et sõidukiirust tuleks vähendada. Kasutatav välklamp on varustatud punase filtriga, et oleks välistatud sõidukijuhi pimestamise oht.

Pilt kiiruseületajast tehakse hetkel, kui kiiruseületaja on kohakuti kaamera kabiiniga, mistõttu võib jääda ekslikult mulje, et pilt tehti kiiruseületaja taga või kõrval sõitvast sõidukist – muretsemiseks ei ole põhjust, sest infosüsteem märgistab kiiruseületaja numbrimärgi identifikaatoriga ning pilt tehakse igal juhul kiiruseületajast.

Asukohtade valimisel on silmas peetud inimkannatanutega liiklusõnnetustega statistikat viimase viie aasta jooksul, liiklussagedust, sõidukite kiiruseid sel lõigul, elektri kättesaadavust ja kohalikke olusid. Teelõikudele paigaldatakse automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.

Kuusteist kiiruskaamerat on paigaldatud ligikaudu 65-kilomeetrisele lõigule Tallinna-Tartu maanteel. Kuuekümne viie kilomeetri läbimiseks kiirusel 90 km/h kulub 43 minutit. Võrdluseks 100 km/h korral on see 40 minutit. Ületades lubatud sõidukiirust 10 km/h võrra võidab juht mainitud lõigul maksimaalselt 3 minutit.

Kiiruskaamerate paigaldamise eesmärk on liikluse rahustamine ja seeläbi õnnetuste arvu vähendamine. Ohutu liiklemise huvides on oluline, et kõik sõidukijuhid liikleksid ühtlase lubatud sõidukiirusega, arvestades seejuures teeoludega ning vältides ootamatuid ja ohtlikke manöövreid, teatas maanteeamet. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing