Muhumaa seilab tulevikus Väinamerel

Kadri Paas 28. november 2009, 17:54

Saaremaa Laevakompanii teatel hakkab Väinamere esimene uus reisiparvlaev kandma nime Muhumaa.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on laeva nimi kummardus Väinamere saartele ja saarte inimestele.

„Tegu on meie ajaloo esimese just Väinamere reisiliikluse teenindamiseks ehitatud parvlaevaga. Seetõttu on igati sümboolne, et laev saab endale nime ühe kauni ning kange saare järgi,“ lausus Rihvk.

Rohuküla-Heltermaa liini teenindama asuv parvlaev Muhumaa kannab Saaremaa Laevakompanii laevastiku sinist-valget värvikuube, sisekujundus tuleb nimele vääriliselt Muhu toonides.

Laevale tulevad avar reisijateala, sealhulgas kohvik-bistroo, baar, kauplus ning päikesetekid, sõidukite kasutusse antakse kaks autotekki. Muhumaa mahutab 160 sõiduautot ja kuni 600 reisijat.

Alus on 97,8 meetrit pikk ja 18,5 meetrit lai ning suudab arendada kiirust 16 sõlme. Laev hakkab Muhu saare ja mandri vahelise ühe suuna läbima 23 minutiga ning Hiiumaa ja mandri vahel 75 minutiga, lisandub laadimis- ja lossimisaeg.

 SLK on BLRT Grupilt tellinud kolm identsete parameetritega reisiparvlaeva, mille jaoks tehtav investeering küündib 1,4 miljardi kroonini.

Koos sadamate valdaja AS Saarte Liinid tehtavate investeeringutega sadamate laiendamisesse ja kaasajastamisesse tõuseb uute laevade liiniletoomisesse suunatav summa kahe miljardi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2009, 18:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing