JPMorgan soovitab panustada Eesti eurole üleminekule

Romet Kreek 01. detsember 2009, 19:22

Investorid peaksid kirjutama välja Eesti krediidivõimetuse vahetuslepinguid CDS'e ja ostma kaitset Slovakkia omadele, kuna Eesti eurole ülemineku heakskiit nullib krediidivõimetuse vastu kindlustamise kulu vahe, vahendab Bloomberg JPMorganit.

Praegu maksab Eesti maksejõuetuse vastu kindlustamine 1,27 protsendipunkti Slovakkia omast enam. JPMorgani analüütikud Nora Szentivanyi, Robert Beange ja Yarkin Cebeci kirjutasid täna, et Eesti CDSi preemia võrreldes Slovakkiaga võib kukkuda nulli. Kui aga arengud ei vasta soovitule, peaks väljuma tehingust, kui riskipreemiavahe käriseb kahe protsendipunktini.

„Me eeldame, et Eesti CDSid kauplevad Slovakkia omadega võrdelt 2010. aastal,“ kirjutasid nad.

Eesti on kodumaise nõudluse kulul kärpinud eelarvet, et saada 2011. aasta jaanuariks eurole üle minna. Eestist saaks kolmas Ida-Euroopa riik Sloveenia ja Slovakkia järel, kes läheksid üle eurole.

Maailmapank ja IMF on viimastel nädalatel ühes regionaalsete pankadega nagu Nordea ja Swedbank prognoosinud, et saab eurovahetuses selguse vähem kui aasta pärast.

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin Almunia ütles 23. novembril intervjuus Austria ajakirjale Profil, et Eesti taotlus võidakse otsustada 2010. aasta juunis.

„Mitte ühelgi euroala riigil ei ole puudujääk ja võlakoorem nii heas seisus, kui Eestil,“ kirjutasid analüütikud.

„Euroala riigi keskmine eelarvepuudujääk ja võlg SKPsse on vastavalt 6,4 protsenti ja 78 protsenti,“ võrdlesid analüütikud. „Eesti vastavad numbrid on kolm ja seitse protsenti.“

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. December 2009, 19:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing