Järgmise aasta lõpus tagasilöök? 

Katre Pilvinski 01. detsember 2009, 15:18

Kui riiklikud stiimulprogrammid on läbi ja tarbimine ei kasva, siis võib järgmise aasta lõpus tekkida majanduses väike tagasilöök, tõdes Swedbanki personaalse varahalduse investeeringute juht Tõnis Nõmmik.

Nõmmik rääkis privaatpanganduse seminaril, et globaalne majandus on taastunud oodatust kiiremini ning kapitaliturud on stabiliseerumas. „Aktsiaturgude hinnatasemed on praegu madalad, aktsiatele on kasvuruumi piisavalt.“

„Tuleviku risk on tööpuudus ja selle mõju majandusele. Tööpuudus võiks hakata vähenema kuus kuud pärast majanduskasvu taastumist,“ lisas ta.

„Senini on riiklikud stiimulprogrammid ning rahapoliitilised meetmed toetanud majanduskasvu, kuid järgmise aasta lõpuks hakkavad valitsused vähendama oma abiprogramme. Kui selleks hetkeks pole tarbijausaldus taastunud, võib tulla tagasilöök majanduskasvu näitajates,“ rääkis Nõmmik.

„See, kas järgmise aasta teises või kolmanda kvartali alguses hakkab tööpuudus kahanema, on kriitilise tähtsusega,“ märkis ta.

Nõmmiku sõnul on kriitilised küsimused, kas majandus suudab ilma stiimuliteta jätkata ning mida teeb tööpuudus - kas muutub nullilähedaseks ja hakatakse uusi töökohti looma.

„Kui tarbimine taastub, siis saab ilma stiimuliteta hakkama, kui aga abiprogrammid on läbi ja tarbimine ei kasva, siis võib väike tagasilöök järgmise aasta lõpus tekkida," tõdes Nõmmik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2009, 21:51
Otsi:

Ava täpsem otsing