Miljonilised prügilepingud läksid vallaametniku kätte

Kadrin Karner 02. detsember 2009, 20:53

Torma vald, kus asub tänaseks Eesti tähtsuselt teine prügila, on sattunud korruptsioonihõngulisse suurte prügihiidude omavahelisse jagelemisse.

ETV saade Pealtnägija paljastas, et prügisõda pani Rahvaliidust lahkuma kohaliku ärimehe Ahto Vili, kes seesugust asjaajamist valla ja prügilat opereeriva endise vallavalitsuse liikme Toomas Orumaa firma Amestop, vahel ei salli. Lepingu sõlmimise ajal vallavanema Riina Kulliga oli Orumaa ise alles valla palgal.

Vili arvab, et kui selline skandaal oleks paljastunud Tallinnas, oleks terve meedia seda täis olnud ning selle eest nõutaks korruptsioonikahtlustust.

Riina Kull, Torma vallavanem, tekkinud olukorras probleemi ei näe. Küll aga tunnistab ta, et oleks ehk pidanud lepingu sõlmimisel põhjalikumalt uurima, firma ja Orumaa seotust. Korruptsiooniga Kull siin mingit pistmist ei näe. Tema sõnul on lepingu läbi vaadanud advokaadid ja juristid, kes temaga ühel meelel on.

Ahto Vili oli ainus, kes vallas selle lepingu sõlmimisele vastu hääletas. „Ehkki võib öelda, et jokk, see ilus ei ole, mina nii ei teeks,“ lausu Vili.

Konkurssi prügila opereerimise õiguse saamiseks vald ei korraldanud.

Suured prügihiiud on loosse aga vägagi segatud, kuna Amestop kuulub küll ühte pidi Toomas Orumaale, kuid teist pidi Ragn-Sellsile. Veolia ehk endise nimega Cleanaway ihus isegi Torma prügilale hammast, kuid ei saanud seda kätte.

Nüüd on Veolia kohtus Torma prügila Amestopile andmise vaidlustanud ning Ragn-Sellsil jääb üle vaid vaatemängu nautida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2009, 20:53
Otsi:

Ava täpsem otsing