UBS: S&P 500 võib tõusta 1250-le

Romet Kreek 02. detsember 2009, 20:34

UBSi analüütikute prognoosi kohaselt võib S&P 500 indeks tõusta tuleva aasta lõpuks 13 protsenti, 1250 punktini, vahendab Bloomberg.

Agressiivse kulude kärpimise ja laovarude taastamiseks tööstustoodangu taastumise tulemusel kasvavad ettevõtete kasumid, kirjutasid strateegid Thomas M. Doerflinger ja. Natalie Garner.

USA suure turuväärtusega ja dividende maksvate ettevõtete jätkavad jätkavad tõusu, kuna ettevõtete kasumid kasvavad investorite oodatust enam.

„Kuna ettevõtted on allakäigul kulusid vähendanud, siis võimsuste kasutamise kasvul peaksid kasumimarginaalid oluliselt kasvama,“ lisasid strateegid. „Investorid liigutavad raha nulltootluse lähedastelt rahakontodelt „dividendipurskaevudesse“, mille dividenditootlus ületab kahte protsenti.

UBSi analüütikud eelistavad kapitaliturgude kompaniisid nagu Goldman Sachs ja kütusekompaniisid nagu Apache ja XTO Energy. 20 strateegilise aktsiavaliku seas on ka varajase tsükli tarbekaupade ja tööstuskomaniide aktsiad, nagu Carnival ja Johnson Controls ning tehnoloogiakompaniide Apple ja Hewlett-Packardi aktsiad.

Nad lisasid, et aktsiaturu tõus leiab aset tõenäoliselt esimesel poolaastal enne juunikuud, mil Föderaalreserv võib alustada intressimäärade tõstmist. Aktsiatel on läinud tavaliselt paremini kuuel kuul enne intressitõstmise algust. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. December 2009, 20:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing