Ajakirjad valmistuvad tahvelarvuti formaadiks

Tõnis Oja 03. detsember 2009, 18:09

Ajakirjanduskontsern Time avalikustas eile videotutvustuse ning töövariandi digitaalsest ajakirjast, mille formaat sobib puuetetundlikule tahvelarvutile, vahendas Apple’i uudiste ja kuulujuttude portaal AppleInsider.

Vähem kui kuu aega tagasi teatas konkureeriv ajakirjanduskontsern Conde Nast, et tehnoloogiajakirja Wired elektrooniline variant tuleb välja järgmise aasta keskel. Time teatas, et nende esimeseks elektrooniliseks ajakirjaks saab olema Sports Illustrated. Lisaks videoülevaatele näidati ka elektroonilise ajakirja tööversiooni.

Kuna mõlemad demod näivad sarnastena, pole teada, kas neil on ka tegelikult ühesugune formaat. Samas on üsna selge, et Apple kauaoodatud tahvelarvuti väljatöötamine on paljuski mõjutatud trükiajakirjanduses levivatest mõtetest ja visioonidest.

Selle aasta alguses liikusid kuuldused, et Apple on võtnud ühendust mitme ajakirjanduskontserniga saamaks tuge uuele seadmele, mis peaks trükimeedia vahendamisel revolutsiooniliseks saama ja ajakirjandusväljaanded on üleskutsele ka reageerinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 18:09
Otsi:

Ava täpsem otsing