ELi ettevõtetel on võimalus oma juhte Hiinas koolitada

Silvia Kruusmaa 03. detsember 2009, 12:37

Euroopa Komisjoni ja Hiina valitsuse algatatud ühisprogramm annab võimaluse Euroopa Liidus tegutsevatel ettevõtetel koolitada oma tegevjuhid Hiina-ekspertideks.

Euroopa Komisjon ja Hiina valitsus pikendasid hiljuti algselt 2006. aastal käivitatud ELi ja Hiina tegevjuhtide vahetuse ja väljaõppe programmi (METP) seoses pidevalt kasvava taotluste arvu ja selle senise eduga. 

„METPi idee põhineb veendumusel, et  keelekursusi, kultuuridevahelist koolitust, praktikat ja ettevõtete külastusi sisaldav kümnekuuline programm loob aluse pikaajalisele edule maailma ühes kõige dünaamilisemas majanduses,“ sõnas Stephan Hell, METPi meeskonnajuht Pekingis. "Kõige positiivsemaks nähtuseks METPi juures on ehk fakt, et see ei ole piiratud mingi konkreetse tööstusharuga, mistõttu ükskõik millises majandussektoris tegutsev juht võib antud programmi vastuvõtmist taotleda ja kasutada METPi hüppelauana oma äriplaanide elluviimiseks.“

Programmi läbinud Frédéric Poncin rõhutab, et see annab tegeliku elu kogemuse: „Selles valdkonnas valitseb suur vahe teooria ja praktika vahel – sul tulebki tõesti ise kohapeal ära käia. METP on ellujäämiskomplekt," ütles ta.

Tegevjuhid ja füüsilisest isikust ettevõtjad, kes on huvitatud 2010. aasta mais algavast 10kuulisest programmist, on kutsutud järgmisel kuul kuni 7. jaanuarini 2010 oma taotlusi esitama. METP pakub nii intensiivset hiina ärikeele õpet kui ka praktiseerimist Hiina ettevõtetes. Täies ulatuses rahastatud Euroopa Komisjoni programm sisaldab igakuist stipendiumi.

Lisaks kogu kohalviibimise korraldamisele katab EL kõik õppekulud ja võimaldab osalejatele igakuist elatusraha.  Programmi läbinud saavad ELi Hiina saadiku ja Hiina Rahvusvahelise Kaubanduse Koja presidendi poolt allkirjastatud ametliku diplomi. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 12:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing