Klassikute helid taas kõlamas

Kersti Inno 04. detsember 2009, 00:00

"Kõige põhjalikum uuendus on see, et suure osa kontserte annab orkester dirigendita, kuna vähenenud koosseisu 15 mängijat on solistlik ansamblikoosseis - see ongi märksõna, mille poole me püüdleme," ütleb Tallinna Filharmoonia produtsent Heili Vaus-Tamm.

"Sellist koosseisu pole mõtet dirigeerida, vaid keelpillisolistide ansambli mängutaset arendada. Seda hakkavad tegema nii meie oma kui ka külaliskontsertmeistrid. Ma usun, et kammerorkestrile kui väikesele innovatiivsele koosseisule on koostöö erinevate, maailmas tunnustust leidnud säravate viiuldajatega väga inspireeriv ja loodame, et ka publikule rõõmu pakkuv."

Tallinna Kammerorkestri uuenenud koosseisu avakontsert on vastavuses tulevikuplaanidega - orkestrit juhendab ja suunab solist-kontsertmeister, St. Peterburgi Filharmoonikute kontsertmeister Lev Klychkov, kes on Eesti publikule ehk kõige paremini tuntud Põhjamaade Sümfooniaorkestri sagedase kontsertmeistrina. Lisaks tihedale orkestritööle esineb Lev Klychkov solisti ja kammermuusikuna ning annab meistriklasse üle maailma.

Kontsert toimub sarjas "Kuldaeg", pakkudes muusikat maailma keelpillirepertuaari kullafondist. Kavas on Pjotr Tšaikovski Serenaad keelpillidele ja Itaalia meistri Antonio Vivaldi kuulsaim teos - viiulikontsertide sari "Neli aastaaega", mille aluseks on ilmselt Vivaldi enese loodud sonetid.

"Kevades" matkivad pillid lindude sädistamist, "Suve" iseloomustavad muutlikud ilmad, "Sügise" muusika laseb aimata jahti ning "Talv" lõpetab aasta jää ja lumega. Selles kujundlikus muusikas on aimata hilisemate heliloojate loodusest inspireeritud teoseid, nagu näiteks Beethoveni kaunis Pastoraalne sümfoonia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing