Lõhmus aitas Medicoveril Sõõrumaalt arstikeskuse osta

Anne Oja 04. detsember 2009, 00:00

Töötervishoiuteenustele keskendunud Medicover ostis suurärimehe Urmas Sõõrumaa investeerimisfirmalt U.S. Invest Tallinnas ja Tartus tervishoiuteenuseid osutava Karell Arstikeskuse. Hinda pooled ei avaldanud.

Meditsiin ei kao kuhugi ja inimeste soov tervisesse panustada kasvab, põhjendas Lõhmus. "Teiseks tegelevad Medicover ja Karell töötervishoiu ja ennetusega ning on omas valdkonnas liidrid," lisas ta.

Lõhmus tunnistas, et tegu on tema esimese otseinvesteeringuga meditsiinisfääri. Kaalumisel oli ka teisi variante, kuid Medicoveri juhtidega tekkis klapp, nii et kellegi teisega ta läbirääkimisi ei pidanud. Lisaks olid Sõõrumaa ärid juba mõnda aega saadaval, märkis Lõhmus. Medicoveri osanikuks kavatseb Lõhmus jääda vähemalt viieks aastaks.

Eile töötajaid Karell Arstikeskuse ostust ja algavast koostööst teavitanud Medicoveri juht ja suurosanik Tõnu Velt nimetas tehingu põhjusena soovi laiendada teenuste portfelli ning võita uusi kliente. Karelli diagnostika pool on heal järjel ja tegevust ühendades ei pea Medicoveri kliente enam n-ö majast välja saatma, märkis ta.

Samas kummutas Velt kahtluse, et Karell vajab tegevuse jätkamiseks kiiret rahasüsti. "Olemasoleva info põhjal suudab Karell iseseisvalt majandada," sõnas ta.

Küsimusele, kas Sõõrumaaga on jutuks olnud ka kolme kiirabibrigaadi müük, vastas Velt eitavalt. "Kindlasti oleks see täiesti eraldi äri, millega me pole varem tegelenud," sõnas ta.

Medicoveri käive oli mullu 41 miljonit krooni ja kasum 1,6 miljonit, Karell Arstikeskusel vastavalt 14 miljonit ja -3,2 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing