Hinnad üüriturul stabiliseerunud

Tiia Sooaluste 07. detsember 2009, 00:00

Agressiivne kauplemisaeg elamispindade üüriturul on möödas - hinnad on langenud 30-40% ning üürnikud aktsepteerivad uut hinnataset.

Veel tänavu kevadel-suvel käis üüriturul vilgas kauplemine. Uued üürnikud eeldasid, et paljud varaomanikud on makseraskustes ning tegid argumenteeritud pakkumisi, lootes saada üüripind enda kasutusse minimaalse hinnaga või siis vaid kommunaalkulude eest.

Nüüdseks on aga üüriturul hinnakorrektsioon ära toimunud ja hinnatase võrreldes paari aasta taguse ajaga 30-40 % madalam.

Üha enam panevad üürilepingu osapooled rõhku üürilepingu kvaliteedile. Suusõnalisi kokkuleppeid ei aktsepteeri enam kumbki pool, sest neid on lihtne murda. Lepingus keskendutakse üha rohkem maksetingimuste täpsele kirjeldamisele. Rikkumise korral püüab varaomanik aga lepingust võimalikult kiirelt vabaneda, sest makseraskustes võlgnikke ei soovi endale üksi korteriomanik.

Varasemates üürilepingutes oli vara seisukord kirjeldatud väga üldsõnaliselt, nüüd võib lepingu lisadena näha mitut A4 lehekülge fotosid ja detailset tehnika ning mööbli nimekirja koos maksumusega. Varasemad põlve otsas nikerdatud ja käsitsi täidetud lünkadega üheleheküljelised lepingud on muutunud 6-8leheküljeliseks põhjalikuks dokumendiks, kus mõlema poole õigused ja kohustused on väga täpselt paika pandud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing