Ilma ennustamine senisest tõhusamaks

Ain Alvela 10. detsember 2009, 00:00

EMHI seirevõrgustiku uuendamise projekti eesmärk on ilmastikust parema ja operatiivsema ülevaate saamine, mis tagaks probleemide korral varajase hoiatuse ning sellele reageerimisega ühiskonna turvalisuse.

Samuti on eesmärk anda infot vee andmetest, et tagada veekogude seisundi süstemaatiline jälgimine, nende hea olukorra säilimine ning teha teaduslikke järeldusi atmosfääri ja hüdrosfääri seisundi ja arengu kohta.

Projekti kavandatud maksumus on ühtekokku 26 miljonit krooni.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul muutub keskkonnaseire selle projekti rakendumisega operatiivsemaks, suur osa mõõtmisi muutub automaatseks ning andmekontrolli ja analüüsi tegemiseks võetakse kasutusele spetsiaalsed programmid.

"See projekt on vajalik, et saada parem ülevaade keskkonnaseisundist ning vajadusel oleks võimalik kiirelt probleemidele ja hädaolukordadele reageerida," lisas Tamkivi.

EMHI alustas keskkonnaseirevõrgu tehnilist moderniseerimist 2001. aastal, praegu on sellest uuendatud 75%. Aastaks 2013 planeeritakse ERFi abiga uuendada kogu seirevõrk, täiendades seda vajaliku lisaaparatuuriga ning tihendades rannikumere jaamade võrku.

EMHI on aastate eest keskkonnasaaste seirega ka tegelenud, praegu lasub see ülesanne Keskkonnauuringute Keskusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing