Rosenberg: Hirm kasvab taas

Silvia Viidik 10. detsember 2009, 19:30

USA aktsiaoptsioonidest tuletatud hirmuindeks võib järgmisel aastal kahekordistuda hoiatab Gluskin Sheff & Associates peaökonomist David Rosenberg.

VIX indeks ehk Chicago Board Options Exchange Volatility või rahvakeeli hirmuindeks tegi eelmise aasta novembris oma rekordi 80,86 punktil ning on sealtmaalt kukkunud 72 protsenti. Pärast 24. novembril saavutatud 15-kuu madalpunkti, on S&P 500 languse vastu optsioonidega kaitsmise hinda väljendav näitaja kerkinud 11 protsenti ning eile sulgus 22,66 punktil. Oma kahe aastakümne pikkuse ajaloo vältel on VIXi keskmine väärtus olnud 20,29 punkti. Mida kõrgem on VIX väärtus, seda kõrgem on investorite riskitunnetus aktsiate vastu.

„Turul on praegu üldine rahulolu. Võimaliku aktsialanguse vastu kindlustamise hind on praegu väga madal, sest investorid ei usu vajadusse end kindlustada,“ märkis Rosenberg.

Tema hinnangul saavad ka riiklikud riskid jälle korduvaks teemaks, sest praktiliselt kõik halvad varad selles kriisis on tõstetud valitsuste ja keskpankade arvele.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2009, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing