Tallinnale on soolas alternatiivne eelarve

Katariina Krjutškova 10. detsember 2009, 18:09

Eile teatas debatisaates "Foorum" IRLi kuuluv Margus Tsahkna, et kavatsevad teha Tallinnale alternatiivse eelarve ja täna teatas IRL, et nende muudatusettepanekud Tallinna osas on nii suuremahulised, et põhimõtteliselt valmibki uus eelarve.

"Pidu ja pillerkaar linnakassas on toonud kaasa selle, et õhukest linnaeelarvet hakkavad täitma kopsakad maksud,” sõnas IRL fraktsiooni liige, endine Tallinna linnapea ja ettevõtja Tõnis Palts.

"Viimastel aastatel on Tallinna linnajuhid maksumaksja rahaga aina prassinud ja kui sellest puudu jäänud, siis on võtnud peo jätkamiseks sisuliselt SMS-laenu. Nüüdseks on ka need kanalid kinni ja linnavalitsejatel ei jää oma senise elu jätkamiseks muud üle kui rahvale maksukirves selga lüüa. Uute maksude kehtestamise asemel peaks hoopis püüdma makse alandada,” lisas Palts.

IRL on seisukohal, et enne, kui asuda maksustama tallinlaste tarbimist, peab Tallinna linnavalitsus kärpima iseenda tarbimist. IRL peab küüniliseks, et ajal, mil enamik Eesti peresid loeb igat krooni ja töötuid on kuuekohaline arv, pannakse 12 miljonit krooni pealinna munitsipaaltelevisiooni rajamise alla ning jäetakse samaks linnaaparaadi palgad.

 „Täna on Tallinna keskmine palgakulu ühe töötaja kohta ühes kuus 27 019 krooni,” tõdes IRL fraktsiooni liige Indrek Raudne. „Keskmine töötaja riigisüsteemis ei saanud sellist palka isegi majandusõitsengu päevadel. Kui vähendada pealinna poolemiljardilist palgakulu kolmandiku võrra, tähendaks see ühe töötaja kohta 18 000 krooni, mille üle tänastes oludes kurta oleks patt. Selle kokkuhoiu arvelt oleks aga võimalik loobuda müügimaksust,” lisas Raudne. 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2009, 18:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing