Ansip erakonna üldkogul: 2010 on Eestile kriisist väljumise aasta

Virge Haavasalu 12. detsember 2009, 15:01

Tänu rahva usaldusele jätkab riik europüüdlusi ja pingutusi majanduse tervendamiseks ka tuleval aastal, mistõttu saab 2010. aastast kriisist väljumuse aasta, ütles Reformierakonna esimees Andrus Ansip täna Estonia kontserdisaalis Reformierakonna 15. juubelile pühendatud Üldkogul.

“Kõige olulisemaks toeks kõigi nende Eesti jaoks ülioluliste otsuste tegemisel on rahva usaldus. Tänan Eesti rahvast ja meie partnereid selle mõistmise ja väga vajaliku toe eest, mille najal me Eesti uut tõusu ehitame. Rahva usaldusega jätkame järgmisel aastal Eesti europüüdlusi ja pingutusi majanduse tervendamiseks. 2010 saab Eesti jaoks olema kriisist väljumise aasta,” rääkis Ansip erakonnaliikmetele.

“Eesti on tänu oma sisemisele tugevusele ja järjekindlusele kriisist tugevana välja tulemas. Rahvas on hoidnud kokku ja mõistnud valitsuse tehtud raskete otsuste vajalikkust,” lisas Ansip.

Tema sõnul erineb Eesti oma tublidusega muust maailmast ja seda märgatakse. „Eesti seis on ELi riikidest üks parimaid. Hoolimata ülemaailmsest majanduskriisist oleme suutnud säilitada võimekuse täita eurokriteeriumid, mis tähendab, et oleme ainuke riik, kes suudab aastal 2011 eurole üle minna,“ lausus Ansip.

„Euro tulek, see ei tähenda laristamist ja laenupidu. See tähendab kasvanud usaldusväärsust Eesti vastu, suuremat kindlustunnet meile endile ning tuhandeid uusi töökohti, mida on väga vaja.“

Ansipi sõnul on aeg hakata kriisijuhtimise kõrvalt taas mõtlema pikaajalise ja püsikindla kasvu peale.

“Esiteks, seame eesmärgiks, et Eesti igasse peresse sünnib vähemalt kaks last. Teiseks, seame eesmärgiks, et Eesti inimesed ja ettevõtted on avatud, uuenduslikud ja aktiivsed. Kolmandaks, seame eesmärgiks, et Eestis elavad haritud ja maailmas konkurentsivõimelised inimesed. Neljandaks, seame eesmärgiks muuta Eesti kõrge tööhõivega kõrgtehnoloogiliseks riigiks. Viies eesmärk - Eesti elanikud käituvad tervisteadlikumalt ja elavad kauem kui eurooplased keskmiselt,” nimetas erakonna esimees peamisi eeldusi jõudmaks Euroopa tippude tasemel jõuka ühiskonnani.

„Aga mõistagi pole kriisi lõpust mõtet rääkida enne, kui tööpuudus on langema hakanud. Kas valitsusel on üleüldine plaan tööpuuduse vastu? Jah, muidugi on. Ja päris töötav plaan, mitte neoonvestides naljaplaan,“ ütles Ansip.

Ansipi sõnul on parim ravim tööpuuduse vastu päris töökohad, mis tulevad vaid investeeringutest. „Valitsus on investeerinud infrastruktuuri, teadus- ja arendustegevusse nagu hull. Eesti riigieelarves on investeeringute osakaal Euroopa Liidu suurimaid. Pole kahtlustki, et investeeringud ja töökohti tuleks Eestisse veelgi meelsamini, kui meil oleks kasutusel euro,“ märkis Ansip.


 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. December 2009, 09:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing