BÖRS: USA tuhiseb vaikselt ülespoole

Silvia Viidik 14. detsember 2009, 18:18

USA aktsiaindeksid on kerkinud ning põhjusteks võib pidada Abu Dhabi otsust aidata Dubai Worldi 10 miljardi dollariga ning Exxon Mobilit, kes ostab maagaasiettevõte XTO Energy suurima energiakompanii ülevõtmistehinguna viimase kolme aasta jooksul.

Dubai kriitilise olukorra lahenemist võib igal juhul pidada positiivseks märgiks ning näiteks Mark Mobius usub, et Dubaist kerkida olulisimale positsioonile Lähis-Idas. Silvercrest Asset Managemet asepresident Stanley Nabi oli Bloombergile sel teemal kommentaare andes väga optimistlik. „ Dubai pankrotistumise risk koos potentsiaalse doominoefektiga on nüüd neutraliseeritud. Lisaks sellele oleme saanud häid majanduslikke näitajaid. See kombinatsioon annab meile turu, mis jätkab positiivsel kaldel,“ lausus ta.

Tugevalt on kerkinud Sun Microsystems, kelle plaanib osta ära Oracle. Viimane kohendas oma pakkumist, et saada ametnike nõusolek Suni ostmiseks. Sun Microsystems on kerkinud 10,4 protsenti, Oracle pisut alla 2 protsendi.

Exxon Mobil, kes plaanib 41 miljardit oma varast kulutada gaasiettevõte XTO Energy ostuks, on vajunud pea 4,5 protsenti. Langenud on ka Citigroup, kes teatas täna, et on saavutanud kokkuleppe valitsusega 20 miljardilise abiraha tagasimaksmiseks. Panga aktsia on vajunud 6,8 protsenti.

Dow Jones tööstuskeskmine on kerkinud 0,24 protsenti, Nasdaq indeks 0,83 protsenti ja Standard & Poor’s 500 indeks 0,59 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2009, 21:38
Otsi:

Ava täpsem otsing