Geithner: USA pangad on tugevnemas

Silvia Viidik 15. detsember 2009, 20:30

USA rahandusministri Timothy Geithneri sõnul on USA pangad pärast TARP-programmi rahade tagasimaksmist palju tugevamas positsioonis laenude väljastamiseks.

„Oleme märganud valitsuse investeeringute asendumist erakapitali investeeringutega,“ täheldas Geithner. „Valitsus püüab vähendada seda ennenägematut investeeringut finantssektorisse,“ lisas ta.

Seni on USA oma investeeringutelt finantsettevõtetesse Geithneri sõnul teeninud 15 miljardit dollarit ning kogu 245 miljardilisest investeeringust on tagasimaksmise protsessis juba 185 miljardit dollarit. Geithner kinnitas, et valitsusel ei plaaninud investeeringute kaudu panku valitseda, vaid vältida pangandussektori kokkukukkumist ja luua võimalusi majanduslikuks paranemiseks.

Rahandusminister lausus, et usk finantssüsteemi on taastunud ning Obama administratsioon on nüüd rohkem fokusseeritud majanduse teel seisvate väljakutsete ületamiseks. Samuti peab ta vajalikuks ja tervislikuks asjaolu, et tarbijad on aina enam säästma hakanud.

„Kriisi kõrvetavad õppetunnid on terve generatsiooni finantskäitumist juba mõjutama hakanud, kui ameeriklased on hakanud rohkem säästma ja vähem laenama,“ kiitis Geithner.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2009, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing