Raivo Sormunen • 15. detsember 2009 kell 21:00

Rikaste TOP: Armin Karu mantlipärja Rain Kivisik

Kivisik on praegu ainuke eestlane, kes on teadaolevalt Playtechi peadpööritavast arengust suurt tulu lõiganud. Meedias on kõlanud ka Tartu linnavalitsuse peaanalüütiku Lauri Kikerpill nimi, kes 2001. aastal Playtech Estonia OÜ registreeris ning kes on olnud firma pikaaegne juhatuse liige, kuid mees on oma osalust tarkvarafirmas eitanud.

Playtechi omanikeringis võib lisaks Kivisikule olla aga sadu eestlastest väikeaktsionäre, kuna kolme aasta eest Londoni börsile tulles oli kõikidel Playtech Estonia töötajatel õigus osaleda töötajate motiveerimiseks loodud optsiooniprogrammis. Toona töötas Emajõe Ärikeskuses veidi üle 200 töötaja. Praeguseks on Playtechi arenduskeskuses tööl juba üle 400 inimese.

Üheks suurimaks aktsiaoptsioonide saajaks võib olla selle aasta märtsini Playtech Estonia tegevjuhi ametit pidanud Rein Lemberpuu.

Playtechi omanikering avalikustus 2006. aasta kevadel, kui aktsiad toodi Londoni alternatiivturule AIM ning väärtpaberite soetamine tehti võimalikuks kõigile soovijatele.

Börsiprospekti järgi müüs Kivisik enne ettevõtte börsiletulekut maha 4 miljonit Playtechi aktsiat ja teenis orienteeruvalt paarsada miljonit krooni.

Praegu kuulub Kivisiku firmale Interexpo Trading Ltd-le veel ligi 4 protsenti Playtechist. Rahasse ümberpanduna tähendab see praegu 35 miljonit naelsterlingit (610 miljoni krooni).

Finantsuudisteagentuur Bloomberg andmeil peaks Kivisik olema firma suuruselt kolmas aktsionär Iisraeli ettevõtja Teddy Sagi ja investeerimisfirma Blackrock Investment Management järel.

Ehkki Playtech otsib pidevalt ülevõtmiskandidaate ning on tohutu kiire arenguga, meelitab ülihea kasumlikkus aktsionäre dividendidega. Näiteks sel aastal on ulatunud dividendiväljamaksed enam kui 15 eurosendini aktsia kohta, mis on tähendanud Kivisiku jaoks veel paarikümne miljoni kroonist lisatulu.

Seega võib Kivisiku varalist seisu pidada Karu omaga võrdväärseks, kui mitte isegi paremaks. Olympic EG sel aastal investoreid dividendidega ei meelitanud ning Karule kuuluvate aktsiate väärtus ulatus detsembri alguses 829 miljoni kroonini. Lisaks on tõenäoliselt Kivisikul Karust tunduvalt lihtsam oma osalust soovi korral raha vastu vahetada.

Alates selle aasta suvest on mõlema kasiinosektoriga seotud ärimehe firmade vahel sidemed märksa tugevnenud.

Nimelt on Olympic EG 2010. aasta üheks ambitsiooniks netikasiino avamine, mille tehnoloogilist platvormi töötab välja just Playtech.

Kivisikku on peetud Playtechi arengu üheks peamiseks tugitalaks.

Playtech kirjutab on koduleheküljel, et ettevõte sündis 1999. aastal kasiino, tarkavara ja multimeedia ettevõtja koostöö tulemusena. Tarkvaraarendaja börsiprospektis peetakse Kivisikku Playtechi üheks rajajaks, kes liitus grupiga 2001. aastal ja on olnud pärast seda Playtechi tehniline direktor, kes vastutab tarkvara ja infrastruktuuri disaini ja arendamise eest.

Kolleegid on pidanud Kivisikku väga heaks visionääriks tehnoloogias ja töönarkomaaniks, kelle töötunnid on veninud tihti 14-15tunnisteks. Teda on peetud täielikuks oma ala friigiks, kes elab tagasihoidliku elu ning kes pole rahast vaimustusse sattunud.

Kivisikuga risti vastupidine on aga olnud Playtechi suuromanik Teddy Sagi (omab firmast 41 protsenti). Ehkki ta on aastaid püüdnud meedia eest peidus olla, on mees sel aastal pääsenud mitmel korral meelelahutusmeedia veergudele.

Nimelt soetas Sagi kõigest kuu aega tagasi 26 miljoni dollari (275 miljoni krooni) eest Londonis Knightsbridge'is asuva enam kui 400ruutmeetrise luksusliku apartmendi vaatega Hyde Parkile. Ning tagatipuks liiguvad jutud, et Sagi lõi Hollywoodi staarilt Leonardo DiCapriolt üle Iisraeli supermodelli Bar Rafaeli.

Veelgi rajumat elu elas Sagi eelmisel kümnendil. Nimelt on ta istunud Iisraelis kinni väärtpaberipettuse eest ning teeninud raha pornosaitidega.

Hetkel kuum