Rikaste TOP: Armin Karu mantlipärija

Raivo Sormunen 16. detsember 2009, 10:21

Internetikasiinodele tarkvara loova Playtechi üks asutajaid ja praegune väikeaktsionär Rain Kivisik on rikkuse poolest sel aastal mitmeid kordi möödunud meie kasiinokuningas Armin Karust, kes veel paari aasta eest Äripäeva rikaste TOPi kinni pani.

Rain Kivisik on hetkel ainuke eestlane, kes on teadaolevalt Playtechi peadpööritavas arengus suurt tulu saanud.
Playtechi omanikering avalikustus 2006. aasta kevadel, kui Londoni aktsiaid toodi Londoni alternatiivturule AIM ning väärtpaberite ostmine tehti võimalikuks kõigile investoritele.

Börsiprospekti kohaselt müüs Kivisik enne ettevõtte börsiletulekut 4 miljonit Playtechi aktsiat ja teenis orienteeruvalt paarsada miljonit krooni. Hetkel kuulub Rain Kivisiku firmale Interexpo Trading Ltd-le veel ligi 4 protsenti Playtechist. Rahasse ümberpanduna tähendab see 35 miljonit naelsterlingit (610 miljoni krooni).

Seega võib Kivisiku varalist seisu pidada hetkel Armin Karuga võrdväärseks kui mitte isegi tugevamaks.  Olympic EG sel aastal investoreid dividendidega ei meelitanud ning Armin Karule kuuluvate aktsiate väärtus ulatus detsembri alguses 829 miljoni kroonini. 

Playtechi omanikeringis võib olla lisaks Kivisikule sadu eestlasi, kuna kolme aasta Londoni börsile tulles oli kõikidel Playtech Estonia töötajatel õigus osaleda töötajate motiveerimiseks loodud optsiooniprogrammis.
Hetkel töötab Emajõe Ärikeskuse ära vallutanud Playtechis umbes nelisada töötajat.

Playtechi aktsia sulgus eile Londoni alternatiivbörsil 388 pennil, mis on võrreldes kolme ja poole aasta taguse börsiletulekuga ligi 50% kõrgem hinnatase.

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Eile kirjutasime raudtee- ja transiidiärimehest  Vladimir Vinogradovist.
Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate varasemaid tegemisi uurides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 10:21
Otsi:

Ava täpsem otsing