Tallinna börsi üliõpilastööde konkursi võitis Raili Kokk

Kristi Malmberg 16. detsember 2009, 13:51

NASDAQ OMX Tallinna börsi väärtpaberituruteemalise üliõpilastööde konkursi võitis ja 1 000 euro suuruse preemia vääriliseks hinnati Raili Koka bakalaureusetööd "Omakapitali kaasamine aktsiate esmase avaliku emissiooni teostamise abil Eestis, alternatiivturu First North näitel".

Raili Kokk õpib Tartu Ülikoolis, tema juhendajaks oli Priit Sander. 

"Üliõpilastööde konkurss toimub juba kolmandat aastat ja on iga aastaga muutunud üliõpilaste seas populaarsemaks. Ka tööd on saanud sügavust ja sisu juurde. Leiame, et väärtpaberituru teemadel lõputöö tegemine annab tervele finantssektorile juurde väärt spetsialiste. Auhinnaraha on Tallinna börsi poolt vaadates igati investeerimist väärt!" ütles konkursi zürisse kuuluv Tallinna Börsi juhatuse liige Kaidi Ruusalepp.

Konkursil osalesid 2008 ja 2009 aastal valminud bakalaureuse ja magistritööd. Esitatud töid hindas õppejõududest ja börsispetsialistidest koosnev žürii. Konkursile esitati kokku 14 tööd, millest 10 olid bakalaureuse ja 4 magistritööd. Üliõpilastööde konkurss toimus kolmandat aastat järjest.

"Hea meel on tõdeda, et seekordne "saak" on tunduvalt kõrgema kvaliteediga kui varem. See on ka loogiline, sest arenevad nii üliõpilased kui ka nende juhendajad. Samuti on üha enam töid, millele on võimalik toetuda. Raili Koka töö on minu hinnangul parim bakalaureusetöö üldse. See töö saanuks positiivse hinde ka kaitsmisel magistritööna," lisas žürii liige Helje Kaldaru Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing