JPMorgan: jääge konstruktiivseteks

Romet Kreek 17. detsember 2009, 10:02

Investorid peaksid tuleva aasta osas jääma aktsiate suhtes konstruktiivseteks, kuna maailma majandus taastub ja teised varaklassid muutuvad kallimatelt hinnatuks, vahendas Bloomberg JPMorgani Aasia ja arenevate turgude peastrateegi Adrian Mowati juttu.

Parimaks panuseks võivad olla tehnoloogiakompaniide ja pankade aktsiad, kuna kasvab nõudlus ja finantsturd paranevad. Üleilmne paranemine tähendab ka seda, et võlatootlused hakkavad kasvama ja kuld tõmbab vähem ligi.

„Järgmise aasta aktsiate väljavaade on väga hea, seda nii arenenud kui arenevate turgude osas,“ lausus ta. „Järgmise aasta lugu on kasv. See on ka lugu, kus teised varaklassid saavad olema päris kallid.“

15. detsembril prognoosis Mowat, et MSCI Aasia indeks, kus Jaapan puudub, kerkib tuleva aasta lõpuks 530 punktile. Võrreldes eilse sulgemisväärtusega tähendaks see 31 protsendist tõusu. MSCI arenevate turgude indeks peaks kerkima 34 protsenti, 1300 punktile.

Tuleva aasta taastumise kõige olulisem faktor on USA tööjõuturu olukorra paranemine. Tema ootab, et tuleval aastal luuakse USAs 0,8 kuni 1,5 mln töökohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. December 2009, 12:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing