Uuring: innovatsiooniaastast  on enim kasu olnud väikeettevõtjatel

Kristi Malmberg 17. detsember 2009, 15:36

Värskelt valminud uuringus innovatsiooniaasta kohta tunnistab 78% väikeettevõtjatest, et on kasutanud uusi ideid, teatas innovatsiooniaasta meeskond.  

„ Eestlaste seas on ettevõtluskultuuri arendamine väga oluline – elukutsena ei ole ettevõtja elukutse au sees. Hoiakute muutmine ei ole kerge, vaid pigem aeganõudev protsess. Samuti on Eesti jaoks üks suurimaid väljakutseid, kuidas arendada riigi, ettevõtluse ja teaduse partnerlust Eesti majanduses juhtub kindlasti järgmise nelja aasta jooksul palju, mida saab kokku võtta märksõnaga innovatsioon. Eesti jaoks on suurimaid väljakutseid, kuidas arendada riigi, ettevõtluse ja teaduse partnerlust,” ütles majandusminister Juhan Parts tänasel innovatsiooniaastat kokkuvõtval konverentsil.

Konverentsil kõnelenud Microsoft International asepresidendi Vahé Torossiani sõnul on praegusel ajal innovatsioonile keskendumine ülimalt oluline. „Innovatsiooni näol on tegemist ka osaga Microsofti kesksest filosoofiast. See on oluline tegur, mis mõjutab meid looma tooteid, mis muudavad seda, kuidas me elame,“ selgitas Torossian oma ettekandes.  „Tööstusharu juhtiva ettevõttena aitame kaasa innovatsioonile ka regionaalselt. Microsoft teeb koostööd ülikoolide ja uurimisasutustega, et arendada tehnoloogilisi lahendusi, arvutustehnoloogiat, läbimurdeid teaduses ning luua uusi võimalusi valdkonnas üldiselt,“ sõnas Torossian.     

Innovatsiooniaasta tulemuste hindamiseks viidi koostöös TNS Emoriga läbi avaliku arvamuse uuring. Võrreldes eelmise aastaga tajutakse innovatsiooni vähem poliitilise ja vähem tehnokraatlikuna. Suurenenud on nende inimeste hulk, kes tajuvad innovatsiooni inimesekesksena ja omana. Pea kaks kolmandikku vastajatest on innovatsiooni kohta kuulnud ajakirjandusest, 42% internetist ja 24% oma sõpradelt.  

"Mul on väga hea meel, et innovatsiooniaasta on olnud tähenduslik just väikeettevõtjaile. Ise endale tööandjatest on 78% läinud aasta jooksul kasutanud uusi ideid või olnud muul viisil innovaatiline. Selles grupis ei ole kedagi, kes arvaks, et innovatsioon teda ei huvita.  Ei ole õige arvamus, et innovatsioon on vaid noorte pärusmaa.  Rohkem kui kolmandik pensionäridest on möödunud aasta jooksul enda hinnangul innovaatiliselt käitunud, kasutanud uusi ideid või midagi juurde õppinud.  Kui aasta tagasi oli venekeelse elanikkonna seas palju neid, kes innovatsiooni kohta midagi arvata ei osanud, siis tänaseks on eestlaste ja venekeelsete inimeste hoiakud lähenenud, "ütles innovatsiooniasta uuringute juht Aune Past.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2009, 15:36
Otsi:

Ava täpsem otsing