Viking Line ennustab konkurentsi teravnemist

Sirje Rank 18. detsember 2009, 00:00

Reisijate arvus on heal juhul oodata mõõdukat kasvu, kaubavedude turul languse peatumist, samas kui võimsust tuleb turule juurde, rääkis ta. "Reisijad võidavad," lisas Ekman.

Karmistuvate keskkonnanõuete tõttu võivad lähiaastail laevafirmade kulud kerkida 6-10%. See sunnib mõtlema kütuse ökonoomsemale kasutusele. "Olulisim on ehitada uusi laevu," sõnas Viking Line'i juht Nils-Erik Eklund eile.

Nende värskeim uus laev ADCC on aga Hispaania laevaehitusfirma probleemide tõttu valmimisgraafikust maas.

Oktoobriga lõppenud majandusaasta aruandes kirjutas Viking Line, et 14,1 miljonit eurot on ettemaksuna tasutud ning halvimal juhul on Vikingil võimalus leping üles öelda ja raha tagasi saada.

Laevapargi uuendamist kaaluv Tallinki suurim konkurent Läänemerel Viking Line teatas eile, et ei huvitu mõne Tallinki laeva äraostmisest. "Kasutatud alus oleks teisejärguline lahendus," kinnitas Eklund eile Helsingis Viking Line'i majandustulemusi tutvustanud pressikonverentsil.

Viking Line'i käive perioodil 2008. aasta 1. novembrist 2009. aasta 31. oktoobrini kahanes hoolimata reisijate arvu ja kaubavedude mahu kasvust 470,7 miljonile eurole, võrreldes eelnenud aasta 475,3 miljoniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing