Priit Perens: tänavune aasta raskeim ja ebakindlaim

Virge Haavasalu 18. detsember 2009, 13:01

Tänavune aasta on olnud raskeim ja ebakindlaim aasta pärast Eesti taasiseseisvumist, teatas Swedbank Eesti peadirektor Priit Perens püsikliendile saadetud infokirjas.

"Ootan rahulikumat uut aastat," kirjutab Perens. Samas pakub iga kriis võimalusi, mida on pank tema hinnangul hästi kasutanud. "Eesti elanike sihipärasus probleemide mõistmisel, läbimõtlemisel ja lahendamisel on leidnud tunnustust ka mujal maailmas. Edasises võime kindlamini toetuda meie majanduse paindlikkusele ja heale tasakaalustumisvõimele," hindab Perens.

Swedbank Eesti juht tunnistab, et ka Swedbank ise on kahe viimase aastaga teinud päris olulise pöörde, suunates tähelepanu oma tegevuse efektiivistamise ja kulude kokkuhoiu poole, uskudes sellega, et ette võetud muudatused on olnud õiged, millele peaksid andma tunnistust panga tulemused.

Oluliseks viimase aja tegemistes peab Perens aktiivset koostööd klientidega, kes on majanduskeskkonnast lähtudes laenumaksetega raskustesse sattunud. "Oleme koostanud lahenduste paketi, mida meie konsultandid saavad igast äri- ja ka erakliendist lähtuvalt sobitada ja kliendiga koostöös kasutada," kirjeldab ta.

Mõistagi lubab Perens jätkata laenunõustamist ja laenude väljastamist klientidele, kelle võimalused lubavad näiteks praegust soodsat hinnataset kinnisvaraturul ära kasutada ning endale uue kodu soetada.

Igapäevases kliendisuhtluses on Swedbank Perensi sõnul samuti muudatusi teinud. "Kui vahepeal tundus, et tervitasime igat klienti justkui parfüümipoodi sisenejat, kes kõigi uuemate pakkumiste näidistega piltlikult öeldes üle pritsiti, siis nüüd käitume tagasihoidlikumalt ja teadlikumalt," märgib ta. "Praeguseks on uued kliendikesksemad teeninduspõhimõtted kasutusel juba kõigis meie kontorites."

Mõeldes eelseisva aasta peale, siis on Perensi arvates majanduses näha mitmeid märke, mille põhjal võib oodata praegusest rahulikumat aastat. "Hoiame pangana endiselt tugevasti silma peal efektiivsusel, aga esiplaanil on kindlasti klient ja see, millisena tema meid näeb," lubab pangadirektor. 

Rääkides majandusest laiemalt, lubas Perens panga nimel teha kõik endast oleneva, et liiguksime sihikindlalt edasi euro kasutuselevõtu poole aastal 2011.

 

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2009, 21:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing