Sotsid jätsid Pihli ametisse

Anne Oja 18. detsember 2009, 21:03

Reede õhtul kogunenud Sotsiaaldemokraatliku partei juhatus jättis kaitsepolitseile ütlusi andnud Jüri Pihli ametisse.

"Ma ei näe selleks põhjust," vastas Pihl Aktuaalse Kaamera küsimusele, kas ta peaks ise parteijuhi kohalt tagasi astuma.

"Nojah, neid tunnistusi andes ja kirjalikke materjale vormistades oleks pidanud olema korrektsem ja ettevaatlikum," tunnistas Pihl, kes käis Andrus Ansipi, Rein Langi ja Urmas Paeti kohta ütlusi andmas mitte enda initsiatiivil, vaid kaitsepolitsei kutsel.

Pihl märkis, et ei osanud kaitsepolitseile tunnistusi andes arvata, et sellest puhkeb poliitiline skandaal. Ta kritiseeris samas justiitsminister Rein Langi, kes saab politseiorganitest kätte suvalise dokumendi ja lekitab selle ajakirjandusse.

Pihli tagasiastumise küsimus partei juhatuse koosolekul hääletamisele ei läinud. Juhatuse koosolekud on partei lihtliikmetele avalikud ja seetõttu kogunes Pihli personaalküsimust arutama ligikaudu 50 inimest.

Sotsiaaldemokraatlik partei tundis muret, et kaitsepolitseid ei saa usaldada, kuna Lang sokutas ajakirjandusse salastatud dokumendi, mida ta poleks pidanud seetõttu üldse kätte saama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2009, 10:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing