BÖRS: Kuhu investeerida 2010. aastal?

Katariina Krjutškova 22. detsember 2009, 07:50

Aasta lõpuni on jäänud mõned päevad, mistõttu on investoritel paras aeg hakata mõtlema, kuhu võiks 2010. aastal investeerida.

Ees on üsna keerulised aastad, mida maailma suurima võlakirjafondi PIMCO juhid Bill Gross ning Mohamed El-Erian nimetavad uueks normaalsuseks. Selle visiooni järgi kasvab majandus järgnevatel aastatel keskmiselt 3-4 protsenti aastas ning kuna oodata on finantsvõimenduse kahanemist, tuleb varade tootluseks pool sellest, mis oli viimasel 10-20 aastal.

Nn normaalset majandust pole lääneriigid näinud viimase 20-25 aastat ning meie kogeme seda esimest korda.

Siiski tundub, et Tallinna börsi saatust on üsna lihtne ennustada. Kõik sõltub sellest, kas riik saab hakkama Eesti Energia börsileviimisega. Energiakompanii börsileviimine kisub ilmselt kaasa kogu börsi ning vähemalt mõneks ajaks on oodata taas olukorda, kus iga loos võidab.

Kui Eesti Energia aktsiate avalikku esmaemissiooni ei toimu, siis on olukord kohalikul aktsiaturul üsna nutune. Juhul kui Eestil õnnestub eurole üle minna juba 2011. aastal, annab see uue impulsi ka Tallinna börsile, aga Eesti Energia börsileminekuga võrreldes jääb selle mõju ilmselt märkimisväärselt tagasihoidlikumaks.

Pikemalt saad artiklit lugeda Äripäeva paberväljaandest SIIT. Selleks vajaliku päevapileti saad osta SIIT.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2009, 07:50
Otsi:

Ava täpsem otsing