Valgevene uudistekanal valmistub internetisõjaks

Anne Oja 25. detsember 2009, 14:51

Valgevene uudisteportaal charter97.org õpetab oma lugejaid, kuidas võimude poolse internetisõja korral uudiseid kätte saada.

On vaja mõista, et internet on laiali pillutatud ja seetõttu on alati võimalik teenusepakkuja poolsest blokeeringust mööda minna," seligitas portaal.

Esimese võimalusena soovitatakse kasutada VPNi, mis on kõige lootustandvam ja lihtsam viis isiklikke andmeid ja netivabadust kaitsta. Sellisel juhul ei saa Valgevene eriteenistused infovahetust jälgida ja internetikasutaja tundub asuvat riigis, kus tegelikult paikneb üksnes server. Kahjuks maksab see teenus 10-30 dollarit kuus.

Teiseks võimaluseks on võtta kasutusele Tor või selle analoog. Tor - see on virtuaalsete tunnelite võrk, mis võimaldab internetikasutajatel suurendada oma privaatsust.

Kolmandaks võib kasutada teenust, mis muudab veebis surfaja anonüümseks ja laseb selle läbi külastada ka võimude poolt suletud veebilehti.

Neljandaks soovitab chater97.org kasutada proksiservereid, mille aadresse uuendatakse väga sageli.

Viiendaks variandiks oleks laadida oma mobiiltelefoni internetibrauser Opera Mini, mis laeb andmed Opera proksiserverist.

"Hoidke palun see lehekülg oma arvutis alles! Näidake tuttavatele, õpetage neid blokeeringust mööda minema!" lõpetab uudisteportaal

Uudisteportaali on üles pandud ka pöördumine, mis hoiatab lugejaid lähiajal puhkeda võivast sõjast valitsusrezhiimist sõltumatu interneti vastu.

Väljaanne meenutab, et viimase 15 aasta jooksul on Valgevenes suletud kümneid sõltumatuid ajalehti, raadiojaamu, telekanaleid ja -saateid, mille tulemusel on meediamaastikul toimunud tõsine taandareng. Selle tulemusel on pea kogu sõltumatu ajakirjandus kolinud internetti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. December 2009, 15:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing